Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Onze Lieve Vrouw Gasthuis gelooft in Servicenow

22 april 2014 - 08:47AchtergrondCloud & InfrastructuurLogicalis SMCServiceNow
Externe partij
Externe partij

Het Onze Lieve Vrouw Gasthuis (OLVG) is het enige grote topklinische ziekenhuis in Amsterdam dat letterlijk en figuurlijk midden in het hectische hoofdstedelijke leven staat. De AIT Helpdesk van het OLVG maakt al jaren gebruik van Servicenow en profiteert onder andere van het klantenportaal waarmee gebruikers zelf een aantal it-zaken kunnen afhandelen. Saskia de Jong (hoofd werkplekondersteuning AIT) vertelt.

‘We werken bij OLVG sinds 2009 met Servicenow en wilden daarmee een volgende groeistap maken. De Incident Managementmodule gebruikten we al, er was een CMDB ingericht en we maakten ook al gebruik van de Knowledge base. De basis stond dus goed. Onlangs hebben we het klantenportal voor eindgebruikers ingericht. Eindgebruikers worden steeds zelfredzamer en willen zaken die niet echt dringend zijn zelf doen. Het nieuwe portaal stelt ze daartoe in staat.’

‘Groot voordeel van Servicenow is dat je geen modules hoeft te kopen maar meteen de hele suite tot je beschikking hebt tegen een transparante, vaste abonnementsprijs. In ons geval zit daar een kleine keerzijde aan want we gebruiken nog niet alle modules. We zijn onlangs wel begonnen met de inrichting van de Change Managementmodule. Reden was de groeiende complexiteit van de changes. Bovendien willen we it service management ook naar een steeds hoger volwassenheidsniveau tillen, waarbij onze beheerders samenwerken met de professionals van Logicalis SMC. Prettige mensen die duidelijk verstand hebben van itsm. Daarnaast is de hele beheersbaarheid van de irsm-omgeving met Servicenow een stuk eenvoudiger.’ 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    2 reacties op “Onze Lieve Vrouw Gasthuis gelooft in Servicenow”

    1. Ruud schreef:
      23 april 2014 om 07:34

      Ik snap niet dat er nog partijen zijn die ITSM on site laten draaien. Dat ServiceNow is een goed product. IT-Guardian van Logicalis SMC schijnt helemaal briljant te zijn. Een out-of-the box ITSM-oplossing op basis van ServiceNow. Binnenkort een demo, ben benieuwd.

      Login om te reageren
    2. Ewoud D. schreef:
      23 april 2014 om 09:36

      @Ruud
      Ik snap best waarom er nog partijen zijn die ITSM on-site draaien, ze willen namelijk geen slaaf worden van leveranciers die op basis van CRM de IT aansturen. Keerzijde van dit soort producten is dat het namelijk vooral om boekhouden gaat en niet zo zeer om beheer waardoor de IT vooral aangestuurd wordt op de CapEx. Opmerkelijk is trouwens ook dat ze wel betalen voor de hele suite maar deze (nog) niet gebruiken maar ik had meen ik al wat gezegd over dit soort oplossingen als verkoopkanaal.

      Er zijn trouwens ook goede demo’s te vinden van Open Source oplossingen die eveneens out-of-the-box zijn, conform ITILv3 en middels de community goed ondersteund en modulair uitbreidbaar. Sommige bieden zelfs connectors voor aansluiting op bijvoorbeeld NMS oplossingen zodat je niet alleen de incidenten maar ook de events registreert. Juist dat laatste ontbreekt vaak bij oplossingen in de cloud waardoor probleem, change en capacity management nauwelijks ingevuld zijn.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Italiaanse restwarmte Equinix, SLTN volledig in handen van Eugène Tuijnman (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: persoonlijker, scherper en dichter bij de klant

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Google Cloud doorstaat privacytoets Rijk, ai ‘vertaalt’ ziekenhuisgesprekken (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet kiest voor maximale digitale soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs