Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Alle aandacht voor ‘2000’

01 oktober 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Daniël Slinkert
Daniël Slinkert

Over de rol die Asea Brown Boveri speelt bij de inspanningen van Rijkswaterstaat om het millenniumvraagstuk het hoofd te bieden, wordt de indruk gewekt dat ABB onvoldoende informatie verschaft over de geleverde producten. ‘Ten onrechte’, verweert Daniël Slinkert zich.

In het artikel ‘2000 boven N.A.P.’ (Computable, 7 augustus) wordt uitgebreid stilgestaan bij de jaar-2000-bestendigheid van ‘embedded’ software in civiele kunstwerken en de rol die leveranciers hierbij spelen. Ten onrechte werd de indruk gewekt alsof Asea Brown Boveri (ABB) geen of slechts minimale informatie verschaft over de bestendigheid van haar producten en systemen.
Dat doen wij wel degelijk! Hiertoe werd in 1997 een begin gemaakt met de interne inventarisatie van alle aspecten die ermee samenhangen. In deze periode -die duurde tot maart 1998- is er bewust voor gekozen de jaar-2000-informatie naar klanten te beperken. De reden: het is verstandig eerst zelf volledig inzicht te hebben in de jaar-2000-aspecten, voordat klanten kunnen worden geholpen. Sinds maart stelt het bedrijf zich pro-actief op en ziet het als taak om klanten optimaal te informeren over en te assisteren bij het nemen van maatregelen om eventuele risico’s te verkleinen. Een landelijke jaar-2000-projectgroep, waarin alle werkmaatschappijen zijn vertegenwoordigd, coördineert in Nederland de activiteiten.

Oosterschelde-pilot

Ten aanzien van de jaar-2000-inspanningen voor Rijkswaterstaat valt nog het volgende op te merken. Sinds maart dit jaar heeft het bedrijf in overleg met Rijkswaterstaat een aantal 2000-pilots opgestart. De Oosterscheldekering, waar in het artikel uitgebreid bij wordt stilgestaan, is één van deze projecten – het geldt zelfs als wereldwijde millenniumpilot.
Een deel van de apparatuur die er is geïnstalleerd, dateert uit het begin van de jaren tachtig. Hierbij werd, gezien de complexiteit van het kunstwerk, gebruik gemaakt van een aantal speciaal ontworpen softwarepakketten. Het testen van deze apparatuur op jaar-2000-bestendigheid, wordt sinds 1997 door ABB uitgevoerd. De ‘leeftijd’ en specifieke toepassing van de apparatuur en software maken het testen niet eenvoudig. Desalniettemin zullen alle testen inmiddels zijn afgerond.
Wereldwijd controleert het concern alle producten en systemen op jaar-2000-bestendigheid en adviseert het de klanten, waar nodig, producten en systemen bestendig te maken. De productontwikkelingsafdelingen van het concern testen alle eigen standaard producten op ‘Year 2000 compliance’, zoals gedefinieerd in het document DISC PD2000-1 van het British Standard Institute (BSI).
Inmiddels is het merendeel van onze standaardproducten getest. Gezien het grote productenscala is het niet mogelijk om te volstaan met één algemene verklaring over de jaar-2000-bestendigheid. Daarom heeft ABB websites ingericht waar per product of systeem informatie hierover beschikbaar is (http://www.abb.nl/nl/c/nl2000.htm). Zodra er nieuwe testresultaten bekend zijn, worden de sites geactualiseerd. Voor informatie kan ook contact worden opgenomen met het jaar-2000-secretariaat; telefoonnummer 010-4078808 of e-mail: nl.y2k@nlabb.mail.abb.com.
 
Daniël Slinkert,
Coördinator Y2k
ABB Systemen BV
Rotterdam

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Klachtenregen bij Autoriteit Persoonsgegevens

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Governance & Privacy

    DigiD en Mijn Overheid extra versleuteld

    Overheid

    Defensie zoekt alternatief voor Palantir-software

    Security & Awareness

    Spoelstra Spreekt: Geen gezicht

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs