Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Philips brengt 8,5 miljoen aandelen ASM naar de beurs

15 februari 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

VELDHOVEN – ASM Lithography, fabrikant van machines voor de halfgeleiderindustrie, komt met een internationale plaatsing van aandelen. Deze actie wordt ondermeer ingegeven door de wens van meerderheidsaandeelhouder Philips om het belang in deze sterk expanderende onderneming te verminderen. Het Eindhovense elektronicaconcern beschouwt de vervaardiging van ‘wafer steppers’ waarmee chips worden gemaakt, namelijk niet als een kernactiviteit.

De nieuwe openbare plaatsing krijgt een omvang van 10 miljoen gewone aandelen, waarvan 8,5 miljoen stuks door Philips worden geplaatst en de rest door ASM zelf. Het is de bedoeling om de meeste aandelen, namelijk 6,5 miljoen stuks, in de VS te plaatsen. De rest komt daar buiten beschikbaar. Als de plaatsing overtekend wordt dan is Philips van plan nog eens 1 miljoen aandelen af te stoten. In dat geval resteert voor Philips een belang van 26,7 procent van het uitstaande aandelenkapitaal.
Met de verkoop van de aandelen, die gemakkelijk kan oplopen tot ruim driekwart miljard gulden, kan Philips aardig de kas bijvullen om deze te gebruiken voor investeringen binnen het concern. Begin vorig jaar bracht Philips al een deel van het aandelenkapitaal van ASM naar de beurs.

Geld nodig

ASM zal de opbrengst aanwenden voor een nieuw expansieprogramma. Het wereldwijde tekort aan wafer steppers noopt ASM de produktiecapaciteit uit te breiden. Eind dit jaar moet deze capaciteit met 80 procent zijn vergroot tot 450 machines per jaar.
Verder vereist de ontwikkeling van nieuwe machines de nodige middelen. ASM heeft medio januari een nieuw type wafer stepper uitgebracht. Via ultraviolette lichtstralen etst dit apparaat het lijnenpatroon van een chip-ontwerp in een siliciumschijfje. Met dit app araat kunnen wafers met een doorsnede van liefst 20 centimeter worden bedrukt. De trend is naar steeds grotere plakken.
Tenslotte heeft ASM geld nodig voor investeringen bij twee voorname toeleveranciers. De Veldhovense onderneming is zich er van bewust dat het succes mede afhangt van de tijdige toelevering van vitale onderdelen. Van Carl Zeiss worden bijvoorbeeld de lenzen betrokken. Cymer Laser Technologies uit San Diego is een belangrijke toeleverancier van de lasersystemen, die dienen als lichtbron voor de diepe ultraviolette lithografie. Met beide ondernemingen zijn innige relaties aangeknoopt.
Drie grote ondernemingen beheersen de markt voor machines waarmee siliciumschijven worden bedrukt. Marktleider is Nikon (50 procent), gevolgd door Canon (26 procent) en ASM (18 procent). Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs