Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ondanks tegenslagen goed jaar voor IBM’s AS/400

22 februari 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Maurice van Uden
Maurice van Uden

AMSTERDAM – Vorig jaar zijn er wereldwijd zo’n 50.000 nieuwe AS/400’s verkocht en werden er nog eens 20.000 uitgebreid. Dit nieuwe verkooprecord werd door IBM gerealiseerd ondanks diverse tegenslagen in de ontwikkeling van de nieuwe risc-versie van deze minicomputer.

In totaal moeten er nu zo’n 350.000 AS/400’s in de wereld staan. Ongeveer 12.000 van de in 1995 verkochte machines waren Advanced S/36’ers. Dit is een uitgeklede AS/400 voor de overgebleven gebruikers van het originele System/36. Zo’n 1200 verkochte systemen waren van het nieuwe risc-type. Deze gingen vooral naar softwarehuizen en een beperkt aantal eindgebruikers.

Hogere winst, stabiele omzet

Normaal gesproken verkoopt IBM tussen de 45.000 en 50.000 AS/400’s per jaar. Door de continue prijsverlagingen van de hardware, moest IBM vorig jaar zo’n 70.000 systemen verkopen om de omzet te kunnen vasthouden. Volgens insiders wist IBM de omzet in processoren en opslag echter te stabiliseren op respectievelijk 3,4 en 1,8 miljard dollar. De winst zou echter belangrijk verbeterd zijn.
Marktanalisten zeggen verbaasd te zijn over de resultaten van IBM, vooral omdat het hoofdkantoor in Rochester (Minnesota) te kampen had met de nodige problemen. Zo liep de produktie van de risc-systemen belangrijke vertragingen op. De machines zijn nu een halfjaar later dan gepland in voldoende hoeveelheden beschikbaar. Ook bleek de systeemsoftware (versie 3.x) voor de Advanced Series zo instabiel dat gebruikers de overstap in veel gevallen uitstelden.
De problemen met versie 3.x van OS/400 komen voort uit de wens van IBM om het hele systeem vanaf nul te herschrijven in het object-georiënteerde C++. De periode van vier jaar, die hiervoor uitgetrokken werd, bleek te kort. Versie 3.6, bedoeld voor de risc-architectuur, schijnt echter aanmerkelijk beter te zijn dan 3.1 voor de cisc-serie. MU

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    ActueelOverheid

    KPN en Thales bouwen soevereine cloud voor Defensie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs