Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Indiaas bedrijf Microcon ook in Nederland actief

18 april 1996 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Cok de Zwart
Cok de Zwart

JOURE – Sinds oktober van het vorige jaar heeft het Indiase softwarebedrijf Microcon een vestiging in Nederland. Vanuit het Friese Joure wil de onderneming software-ontwikkelprojecten naar India halen.

Het uitbesteden van softwareproduktie is voor veel Europese en Amerikaanse ondernemingen een constructie waar al langer gebruik van wordt gemaakt. Het gaat dan met name om het uitbesteden van arbeidsintensieve werkzaamheden zoals het maken van een technisch ontwerp, programmeren en testen. Met de vestiging in Nederland wil Microcon die verder in Engeland en Amerika kantoren heeft, vooral organisaties op het Europese vaste land benaderen. In Euromicrocon participeren Bosma Automatisering en de PS Groep.
Vooral vanwege de hoge loonkosten en het tekort aan ervaren informatici zijn veel Europese ondernemingen er in geïnteresseerd ontwerp- en programmeeractiviteiten uit te besteden. Europese bedrijven als Dasa, Siemens en Mannesmann behoren inmiddels tot de klanten van Microcon, waar in totaal meer dan 300 mensen werkzaam zijn. De uurprijzen liggen in India volgens Erik-Jan Abels, manager van Euromicrocon, tussen de dertig en vijftig gulden per uur. Europese bedrijven kunnen dus aanzienlijk op hun IT-projecten besparen. Vooral als het gaat om conversie-, onderhouds- en vernieuwbouw-projecten. Hoeveel er bespaard kan worden is van een aantal factoren afhankelijk, zoals van de kwaliteit van de software, de beschikbare documentatie, de gehanteerde programmeerstandaarden. "In het algemeen kun je stellen dat het uitbesteden van zeer arbeidsintensieve projecten het meeste rendement oplevert", aldus Abels, die vooral denkt aan het werk dat veel organisaties op zich af zien komen in het kader van de ‘jaar 2000’-problematiek. "Er is in de Westerse wereld al een tekort aan Cobol-programmeurs, terwijl er voor deze mensen veel werk wordt verwacht bij het aanpassen van de datumaanduiding in tal van applicaties. Want ondanks alle pogingen om hiervoor automatische tools te ontwikkelen, zal een groot deel van de aanpassingen toch nog handmatig moeten gebeuren. Ook het testen zal de nodige inspanningen met zich meebrengen. Vooral voor dergelijke projecten is er vanuit het Europese bedrijfsleven veel interesse om met Microcon in contact te komen." CZ

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Carrière

    Prins Bernhard jr. stort zich in de ai-race

    IT Strategy & Governance

    Alarmfase één in ai-sector: ontsnappende software en goedkope Chinese concurrentie

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs