Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CIA kraakt Eurocomputer

08 augustus 1996 - 22:00OpinieSecurity & Awareness
hoofdredactie
hoofdredactie

Het wil de laatste tijd maar niet boteren tussen Amerika en Europa. Over en weer worden handelsoorlogen in het vooruitzicht gesteld. Naast ruzie over terrorisme-bestrijding (Iran, Libië), voormalige Amerikaanse eigendommen (Cuba) is daar een controverse over het kraken van computers (Straatsburg) bijgekomen.

Naar nu bekend is geworden, heeft de CIA rondgesnuffeld in de computers van de Europese Unie. De Amerikanen achten dit van groot belang in het kader van de onderhandelingen over de wereldwijde handel. En waarschijnlijk zal er vast wel een Amerikaanse volksvertegenwoordiger te vinden zijn die deze actie goedpraat met een beroep op het nationaal belang van de VS.
De Europese onderhandelaars werden achterdochtig toen de Amerikanen tijdens de gesprekken binnen de Wereld Handelsorganisatie wel erg goed op de hoogte waren van een aantal als vertrouwelijk bestempelde zaken.
De computersystemen in kwestie werden – dat is niet verrassend – geleverd door twee Amerikaanse leveranciers. Informatietechnologie is een strategisch goed, zo vertelden deze nog bij het ondertekenen van de contracten. Wat dat betekent, is in Brussel en Straatsburg inmiddels genoegzaam bekend.
Als gevolg van deze affaire is het wantrouwen tegen de Amerikaanse dominantie in de automatisering weer gevoed. Temeer daar het ethisch besef – niet in andermans zaken rondneuzen – hier geen rol van betekenis had.
Opmerkelijk hoe dit in wezen technische probleem – hoe beveilig je gegevens fatsoenlijk? – inmiddels een politieke dimensie heeft gekregen.
Immers, naar verluidt heeft de Europese Unie zich niet tot Amerikaanse beveiligingsexperts willen wenden om het probleem aan te pakken. Daar zijn de Britten voor aangezocht. Zij mogen nu inventariseren welke gegevens er aan de andere kant van de Atlantische Oceaan terecht zijn gekomen en wat er gedaan moet worden om diefstal van vertrouwelijke gegevens door handels-‘partners’ te voorkomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    stopbord met tekst: ransomware
    AchtergrondData & AI

    De kille cyberafpersing van LockBit in 6 stappen uitgelegd

    ActueelOverheid

    Kort: VS en China verlagen heffingen, Anti-ransomware-dag, oudere doolt door zorg-apps en…

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    DDoS-aanval
    ActueelOverheid

    Kort: Stijging symbolische cyberaanvallen, nieuwe ceo GTIA, cijfers Wolters Kluwer

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs