Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vision ‘versimpelt’ bouw c/s-applicaties

22 augustus 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondData & AI
Hans Doorn
Hans Doorn

BOS EN DUIN – Vision Software maakte eind 1995 furore met Story Board, een Visual Basic-programmeerhulpmiddel dat applicatie-ontwikkelaars helpt bij het documenteren van projecten. Nu heeft het bedrijf een hulpmiddel ontwikkeld waarmee eenvoudig client/server-applicaties ontwikkeld kunnen worden.

Vision Builder is een rules-based ontwikkelgereedschap dat door het toevoegen van business rules aan datamodellen rechtstreeks broncode voor Visual Basic-applicaties genereert. Val Hubel, vice president en chief technology officer van het in Oakland (Californië) gevestigde Vision Software: "Vision Builder is voor bedrijven die al een belangrijke investering in databasetechnologie en Visual Basic-programmatuur hebben gedaan een uitkomst omdat het produkt naadloos aansluit op de aanwezige kennis en technologie." Het produkt is opgebouwd uit drie delen waarvan de Business Rules Designer de bedrijfslogica op speadsheetachtige wijze binnen de toepassing vastlegt.
Vervolgens genereert het triggers voor servers die bijvoorbeeld Oracle of een SQL-server draaien. Met de Application Designer worden via een point and click interface formulieren en invoerschermen voor een Visual Basic front-end applicatie samengesteld. De voortgang van een project coördineert het derde onderdeel van het pakket dat de toepasselijke naam Team Development Manager draagt. "Alles is er op gericht het werk van de applicatie-programmeur zo eenvoudig mogelijk te maken. Want het gebruik van reeds gedefinieerde business-rules bespaart hen tijd en energie." Bovendien ziet Hubel Visual Basic als een attractieve programmeeromgeving omdat er uitgebreide bibliotheken met VBX-controls voorhanden zijn.

Inspanning

Wat het produkt in de markt zal gaan betekenen is vooralsnog afwachten en dat zal volgens Steve Cannan, voorzitter van de internationale SQL-commissie, sterk afhangen van de marketinginspanning die in Vision Builder wordt gestoken. "Het produkt heeft, als het doet wat het belooft, grote mogelijkheden, want business-rules met de hand programmeren is tijdrovend. Het consistent houden van programmeerkettingen is een enorme klus en dat is iets wat dit produkt automatisch doet."
Cannan, die ook zitting heeft in de Iso-commissie met betrekking tot SQL-standaardisatie, ziet grote mogelijkheden voor het pakket, maar houdt voorlopig nog even een slag om de arm. "We hebben Visual Builder nog maar net in ons bezit en op dit moment doen we een inventarisatie. De vraag is alleen of het naast gemakkelijk te implementeren ook efficiënt werkt." Daarbij doelt hij op een eventueel performanceverlies dat Visual Builder in combinatie met de database zou opleveren. Voorlopig werkt het pakket alleen met Oracle en Visual Basic samen. Een versie voor SQL is in bèta en aan de Informix-versie wordt nog gewerkt. HD

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai-less office
    Data & AI

    Kort: ‘Ai-markt naar 2 biljoen’, China weert Nvidia (en meer)

    Data & AI

    AI is geen hype en zelfs groter dan de industriële revolutie

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs