Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intranet in Nederland onbekend fenomeen

29 augustus 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Yvonne Geiss
Yvonne Geiss

AMSTERDAM – Een recent onderzoek van Heliview Marketingservice wees uit dat een zeer groot deel van het Nederlandse bedrijfsleven onbekend is met het begrip intranet. Bij slechts 3 procent van de ondervraagde organisaties is er al een in gebruik. Plannen voor de opzet van een eigen intranet leven bij 18 procent.

De resultaten vormen een groot contrast met de situatie in Amerika waar 33 procent van de bedrijven verwacht binnen een jaar over een intranet te beschikken, terwijl het percentage organisaties dat er nu al een heeft ook groter is dan hier (14 procent). Zowel de Amerikaanse als de Nederlandse vakbladen besteden veel aandacht aan het fenomeen. Netscape, Sun en andere organisaties in de computerbranche laten vaak en duidelijk weten dat ze de grootste omzet in de komende jaren uit intranetten verwachten.

Branches

Des te opmerkelijker is het dat slechts 28 procent van de Nederlandse bedrijven de term ooit gehoord heeft. Maar van dat groepje geeft ook nog eens slechts een kwart een kloppend antwoord op de vraag wat een intranet inhoudt. De grootte van de organisatie en de branche waar het bedrijf zich in bevindt zijn van grote invloed op de bekendheid met de term. Bij vestigingen met tweehonderd of meer werknemers kent bijna een kwart het begrip goed tot zeer goed. Dat is slechts 4 procent bij organisaties met tien tot vijftig werknemers. Ook bestaan er grote verschillen tussen de branches. Zo zegt 88 procent van de bedrijven in de bouw: "Nooit van gehoord" maar bij de overheid en de financiële dienstverlening heeft meer dan de helft van de respondenten de term wel eens opgevangen.
Opvallend is dat de mate waarin plannen bestaan voor het (laten) maken van een eigen intranet niet afhankelijk lijkt van de bedrijfsgrootte. Ook is het interessant dat van de kleine groep bedrijven in de bouw die wèl op de hoogte is van het begrip een groot percentage (28 procent) concrete plannen heeft op dat gebied. In de gezondheidszorg is de animo daarentegen zeer laag: 7 procent. Ongeveer de helft van de bedrijven die overwegen een intranet te (laten) bouwen weet nog niet welke leverancier daarvoor wordt ingehuurd. Namen die vaak worden genoemd zijn: IBM, Rijnhave, Digital, Microsoft en Multihouse. Op dit moment denkt 16 procent het in eigen beheer te gaan doen.
Terwijl het gros der Nederlandse bedrijven nog geen enkel benul heeft van wat een intranet inhoudt, is de volgende kreet al weer gelanceerd. Een hypotheekverstrekker in Amerika heeft een ‘extranet’ gebouwd, voor de helft Internet en de helft intranet. Dit hybride systeem geeft de ongeveer tweehonderd banken en hypothekers waar het bedrijf mee samenwerkt via Internet toegang tot een afgescheiden deel van het interne intranet en een aantal van de financiële databases. Ook Federal Express maakt gebruik van een extranet om zijn pakketjes in de gaten te houden. YG

Meer over

IntranetNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs