Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Jaar 2000 voor kabinet nog toekomstmuziek

19 september 1996 - 22:00OpinieInnovatie & Transformatie
hoofdredactie
hoofdredactie

De nieuwe Miljoenennota valt op door enkele omissies. Voorbijgegaan wordt aan de overgangsproblematiek die het jaar 2000 met zich meebrengt. Grote concerns hebben al uitgerekend hoeveel het verspringen van de datum hen gaat kosten. Ook de computers van de overheid zijn alleen voor deze eeuw geprogrammeerd. Het jaar 2000 wordt geïnterpreteerd als 1900, met alle gevolgen vandien voor uitkeringen en (voorlopige) belastingaanslagen.

BV Nederland zwijgt hierover in alle talen. De verschillende meerjarenramingen blijken deze kostenpost, die gemakkelijk in de tientallen miljoenen guldens kan lopen, ijskoud te negeren.
Het angstige vermoeden rijst of het kabinet Kok de problemen wel ten volle beseft. Zelfs de Belastingdienst die hier toch zeker mee te maken krijgt, hult zich in stilte. Naar goed ambtelijk gebruik had toch op zijn minst een werkgroep of commissie kunnen worden aangekondigd die alvast een inventarisatie moet maken.
Wie de rijksbegroting doorneemt, zou bijna vergeten dat er nog zoiets als een digitale revolutie bestaat. Veel stimulering gaat er niet uit van de overheid. Maar dat wisten we al. In de duizenden pagina’s tekst die de Miljoenennota met alle deelbegrotingen telt, blijft ondermeer het verschijnsel ‘intranet’ onbesproken.
Terwijl steeds meer bedrijven zich oriënteren op bedrijfsnetwerken die werken op Internet-protocollen, is een intranet bij de overheid kennelijk nog verre toekomst muziek. Zelfs organisaties met enorme automatiseringsbudgetten zoals de Belastingdienst (393 miljoen volgend jaar) zwijgen over al deze ontwikkelingen.
Deze overheidsinstelling kondigt wel aan het kopieervolume terug te dringen door het plaatsen van minder apparatuur en door minder ‘optionals’ aan te brengen. Het papierloze kantoor blijft evenwel onbesproken.
Verheugend is de ruime aandacht die het onderwerp ‘Nederland Kennisland’ in de nieuwe begroting krijgt. Maar het kabinet moet wel. Zeker op research-gebied zijn stimulansen nodig, wil Nederland niet achterop raken. Steeds meer grote ondernemingen laten software in lage-lonenlanden ontwikkelen. Siemens Nixdorf besteedt veel uit in India. Israël is sterk in opkomst.
Het zou geen luxe zijn geweest als de Nederlandse overheid met name op dit gebied wat extra’s had gedaan. Of is dat meer iets voor de volgende kabinetsperiode? Dan is ‘2000’ wel al passé!

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Security & Awareness

    Kort: Herstel ot-cyberindicent duurt weken, Conclusion weg als hoofdsponsor FC Utrecht (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs