Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Relaties bij mens èn bedrijf op helling

24 april 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Relaties tussen bedrijven, instellingen en consumenten gaan overal ter wereld grondig op de helling. Momenteel is niet zozeer sprake van een ‘informatie-revolutie’, als wel van een ‘relatie-revolutie’.

De enorme vooruitgang op het gebied computers, netwerken en telecommunicatie is de oorzaak van deze omwenteling in de relaties tussen mensen en tussen organisaties. Dit is de voornaamste conclusie uit een ‘White Paper’ van ‘The Merrill Lynch Forum’. Merrill Lynch is een grote Amerikaanse effectenmakelaar. MIT-onderzoeker Michael Schrage beschrijft in zijn rapport de invloed van het Internet en andere technologieën. Hij waarschuwt beleidsmakers uit het bedrijfsleven en de overheid digitale technologieën niet te zien als media om informatie te beheren.
Schrage benadrukt dat deze nieuwe media veel meer betekenis hebben voor het ‘managen van relaties’. Hij stelt: "Te veel organisaties hebben veel te veel tijd besteed aan de informatie die hun netwerken moeten dragen. Dit is ten koste gegaan van de effectieve relaties die zulke netwerken moeten creëren en onderhouden; een ernstige strategische fout."

Auto versus PC

Gelijktijdig met de publicatie van het ‘White Paper’ heeft Merrill Lynch een enquête laten houden onder IT-experts en gebruikers van nieuwe media. Daaruit blijkt dat de Amerikanen zichzelf een nogal verschillende positie op de informatie-snelweg toekennen. Van het algemene publiek zegt 47 procent niet op de informatie-snelweg te zitten, terwijl 15 procent nog maar tot de oprit is gekomen.
Opvallend is dat 41 procent van het publiek de computer over tien jaar een belangrijker rol toekent voor hun leven dan hun auto. Een andere interessante uitkomst is dat 78 procent nooit zijn creditcard zou gebruiken om iets via Internet te kopen, en 74 procent van de Amerikanen vindt dat de overheid nooit iemands individuele e-mail moet kunnen inzien, zelfs al zou dat gebeuren in het kader van de misdaadbestrijding of nationale veiligheid. Van de IT-experts is 85 procent die mening toegedaan.
Een overgrote meerderheid van de IT-experts (60 procent) gelooft dat Internet, e-mail en online discussiegroepen de mensen ‘socialer’ maken. Een niet onaanzienlijk deel van het algemeen publiek (41 procent) vreest daarentegen dat deze technologieën de mensen meer ‘anti-sociaal’ maken. The Merrill Lynch Forum is een virtuele denktank die effectenmakelaar Merrill Lynch heeft opgericht om vooraanstaande experts een platform voor ideeënvorming te geven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs