Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Na Websap nu ook Webbaan

08 mei 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Zowel Baan als Sap hebben hun software voor ‘enterprise resource planning’ (erp) geïntegreerd met intranettechnologie. Cap Gemini is de eerste Nederlandse partner van Sap en Baan die erp-implementaties op intranetten verzorgd.

Sap heeft aan vier Nederlandse bedrijven een ‘first customer release’ verstrekt van Websap, waaronder Cap Gemini en Origin. Websap is vanaf juni ‘general available’. Het concurrerende Webbaan is vanaf begin juni onderdeel van Baan IV. Webbaan levert nu nog standaardfunctionaliteit, terwijl Websap op maat gemaakt kan worden. Ook Baan komt in de toekomst met meer flexibele Internetfunctionaliteit.
"Leveranciers van een supermarkt blijven vaak eigenaar van de voorraden die ze bij de supermarkt hebben staan. Via het intranet van de supermarkt kunnen ze hun voorraden makkelijk beheren", aldus Peter Verhallen, general manager-industrie bij Cap Gemini. Elke relatie van een organisatie met een erp-implementatie van Sap of Baan kan toegang worden verschaft tot het systeem.

Voorsprong

Derden die toegang krijgen tot het intranet van een relatie hebben alleen een browser nodig om Sap of Baan te benaderen. Met deze ontwikkeling is het mogelijk om gegevens uit Sap, Baan of welke applicaties dan ook te integreren. Mits de gegevens in een HTML-interface ondergebracht kunnen worden. Dit betekent dat gebruikers-interfaces minder belangrijk worden binnen het softwarepakket, de functionaliteit des te meer.
Cap Gemini is de eerste organisatie in Nederland met een demonstratie-implementatie voor zowel Websap als Webbaan. Voor Websap zegt Verhallen al twintig belangstellenden te hebben, waarvan de helft voor Cap nieuw is. Met de voorsprong denkt het bedrijf uit Utrecht zijn concurrentiekracht te versterken. n
 
Oracle ook ‘Web-enabled’
De erp-software van Oracle is met ‘Applications for the Web’ ook klaar voor de elektronische snelweg. Een standaardpakket is beschikbaar met meer dan honderd standaardtransacties. "Wij leveren een standaardoplossing. Tijdens de implementatie kan de software echter altijd nog klantspecifiek worden gemaakt", zegt Fred Nijland, program marketing manager electronic commerce bij Oracle Nederland.
Daarnaast levert Oracle sinds begin mei de ‘Web Application Server’, versie 3.0. Met deze server kan in combinatie met een browser software van uiteenlopende leveranciers, zoals Sap en Baan, worden geïntegreerd.

Meer over

IntranetNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    KPN en Thales bouwen soevereine cloud voor Defensie

    Storagebeheer management
    OpinieData & AI

    Vraag naar Europese storage stijgt

    ActueelSoftware & Development

    Kort: Elastique op Sri Lankaans avontuur, Panasonic helpt The AA, Main koopt Carwise-duo (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse bedrijven nog niet kansloos om EU-gelden cloud en ai  

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs