Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Sterling Software introduceert Internet-toepassing

15 mei 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Met Starview, het nieuwste product van Sterling Software kunnen applicaties en gegevens van een mainframe worden benaderd met een browser.

Starview converteert automatisch mainframe gegevensstromen naar Hyper Text Markup Language (HTML). Dit betekent dat ‘any client’ gebruikt kan worden in het systeem. Aan de ‘client’-kant worden tal van platformen ondersteund: Windows, Macintosh en Unix. Deze machines worden via Internet of een intranet verbonden met een Windows NT-server, die tot slot communiceert met het mainframe.
Aan de server-kant wordt uitsluitend het NT-platform ondersteund. "Daar is de toepassing op geoptimaliseerd. We hebben voorlopig nog geen concrete plannen om aan de server-kant meerdere platforms, zoals Unix, te gaan ondersteunen", zegt David Meale, vice-president business development in de Verenigde Staten.

Breed pakket

Starview is al in de handel. De prijs wordt vastgesteld aan de hand van het aantal gebruikers (clients), voor elke gebruiker moet ongeveer 350 gulden worden neergeteld. Sterling richt zich met Starview niet op een specifieke markt. Het product is algemeen toepasbaar.
"Maar we verwachten toch dat onze potentiële klanten voornamelijk uit de hoek van de banken en de verzekeraars kom en", zegt Derek Masters, president van Sterling Software in Noord-Europa. "In de Verenigde Staten zijn er al voorbeelden van draaiende toepassingen bij verzekeraars. Consultants kunnen tijdens een bezoek aan een klant via het Net toegang krijgen tot het mainframe van de verzekeringsmaatschappij."
Sterling Software biedt een breed pakket van producten aan, voornamelijk op het gebied van beheer van applicaties en netwerken. Vorige week kwam het Amerikaanse bedrijf in het nieuws, nadat het de softwaredivisie van Texas Instruments had overgenomen.
Sterling denkt met deze acquisitie een completer productenpakket aan te kunnen gaan bieden in de toekomst. De Texas Instruments-producten Composer, uit componenten bestaande ontwikkelsoftware, en Performer, een applicatie-ontwikkelomgeving, zouden goed passen binnen de portfolio van Sterling. "Samen met onze ‘key’-productfamilie van applicatie-ontwikkeltools bieden we een complete oplossing aan voor workflow-modellering en business reengineering", aldus Masters.

Alternatieve leveranciers

Het gezaghebbende onderzoeksbureau Gartner Groep zette op 2 mei in een rapport een aantal kritische kanttekeningen bij de overname. Texas Instruments is nog hard aan het werken om van Composer een objectgeoriënteerd, op componenten gebaseerd, product te maken. "Door de overname zou dit proces wel eens vertraagd kunnen worden", zo meent de Gartner Groep.
In het rapport wordt ontwikkelorganisaties die snel aan de slag willen met objectgeoriënteerd ontwikkelen van software geadviseerd om nog even te wachten op een duidelijke productstrategie van Sterling. "Als een bedrijf daar geen tijd voor heeft is het verstandiger om naar alternatieve leveranciers om te zien", zo concludeert het rapport.
"Wij zijn juridisch verplicht tot 16 juni geen enkel inhoudelijk commentaar te leveren op de acquisitie. Op die datum zullen wij alles over de organisatorische en technologische integratie van onze organisaties bekendmaken", zo reageert Masters koeltjes op de aantijgingen. Daarnaast maakte Masters nog duidelijk dat Sterling in zijn bestaan meer dan vijftig bedrijven heeft overgenomen en vervolgens succesvol heeft weten te integreren in de eigen organisatie. "Wij zijn goed in het selecteren, overnemen en integreren van softwarebedrijven", aldus Masters.

Meer over

MainframesNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs