Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vier op de vijf databases falen

22 mei 1997 - 22:00AchtergrondData & AI
Rik Sanders
Rik Sanders

Volgens Michael Stonebraker, vice-president van Informix, faalt 80 procent van alle database-projecten. "Indien wij bruggenbouwers waren geweest, zou niemand meer over een brug van ons durven."

Stonebraker deed deze uitspraak op een bijeenkomst tijdens DB/Expo 97. De discussiebijeenkomst over dertig jaar database leverde geen al te opwekkende berichten op.
De oorzaak van het falen van veel database-projecten ligt vooral in de te lange periode tussen onderzoek en productontwikkeling. Wanneer na een gemiddelde ontwikkeltijd van drie maanden een database klaar is voor gebruik, is deze alweer verouderd door de snelle marktontwikkelingen.
Een oplossing voor dit probleem is intensiever overleg met de gebruikers. Maar ondanks deze perikelen zag Stonebraker de toekomst zonnig in. "Over een aantal jaren werkt iedereen met databases, ook in het openbare leven. Dan kun je vanuit een telefooncel in een database een restaurant of reisinformatie opvragen."

Hart

Databases zijn geen ‘stand-alone’ technologie meer, maar vormen tegenwoordig het hart van automatiseringssystemen. Hun positie wordt evenwel bedreigd door de voortdurende oorlog die leveranciers met Microsoft voeren. Het gevaar is dat er straks alleen nog maar bedrijfseigen systemen overblijven, die niet met elkaar kunnen communiceren.
Laat ze in plaats van Microsoft te bevechten hun aandacht richten op het bedenken van IT-oplossingen voor de zakelijke markt, aldus Colin White in zijn toespraak tijdens de opening van DB/Expo �97, de jaarlijks terugkerende beurs gewijd aan databases, client/server en data warehousing, die dit jaar in het teken stond van dertig jaar IT-innovatie. White is president van Database Associates International en was conferentie-voorzitter gedurende de expositie.
Andere onderwerpen waaraan de beurs veel aandacht besteedde waren de Jaar 2000-problematiek en de ontwikkeling van bedrijfsapplicaties voor Internet.

Meer over

DatabasesECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ai employee ai-werknemer
    ActueelData & AI

    Kort: Overheid start NEN 7510-onderzoek naar labhack, ai neemt banen over en is grootste internetgebruiker (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    Jan-Pieter d'Anvers
    AchtergrondSecurity & Awareness

    ‘Als we data veilig willen houden, moeten we ons haasten’

    Anoniem smartbril smart glasses
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: QR-phishing evolueert, opbrengst gen-ai valt tegen, bril nu security risk (en meer)

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs