Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Business API’s maken R/3 open systeem

19 juni 1997 - 22:00AchtergrondData & AI
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het Duitse Sap, leverancier van automatiseringssoftware, maakt met de introductie van het Business Framework van R/3 een open systeem. Hierdoor verworden applicaties tot versie-onafhankelijke vervangbare componenten. Het product is vanaf R/3 3.1 verkrijgbaar en wordt in versie 4.0 verder uitgewerkt. Dit maakte Sap bekend op Sapphire ’97 in de Rai.

Het Framework ligt als een schil om R/3 en verzorgt via Business Application Programming Interfaces (Bapi’s) de communicatie met diverse applicaties. Deze zijn niet per definitie van Sap afkomstig. Door de Bapi’s worden programma’s componenten die naar believen vervangen kunnen worden door alternatieven of updates. Geheel onafhankelijk van de versies van de andere applicaties en het Sap-systeem zelf, verzekert consultant Leo Bras.

Standaard

"Omdat de strijd voor 100 procent marktaandeel ‘verloren’ is, moet een datawarehouse ook met niet-Sap-data kunnen omgaan", verklaart Bras de openheid van Sap. Daarnaast duurt het vaststellen van een standaard door de Amerikaanse Open Application Group te lang, aldus Bras. Sap is echter bereid het eigen Framework geheel aan te passen zodra er een standaard is.
Het Framework staat in principe open voor elk bedrijf dat iets toe wil voegen aan R/3. Door de Bapi’s is het systeem te benaderen via een ’toekomstgerichte koppeling’. Totnogtoe zijn er 150 Bapi’s, die vrij verkrijgbaar zijn op het Internet (http://www.sap.com/). Applicaties die via deze interfaces werken, hoeven dus niet meer nauw aan te sluiten op de kern van R/3. De programma’s worden versie-onafhankelijk. Op dit moment bestaan er al 300 van zulke applicaties, terwijl er op de certificeringslijst van Sap nog eens 700 staan. Het doel is binnen drie jaar meer dan 3000 van deze programma’s op de markt te hebben.

Concurrentie

Overigens geldt de openheid van Sap niet alleen voor de software, maar ook voor het bedrijf zelf. Andere leveranciers kunnen de automatiseerder nu ’toekomstgericht’ beconcurreren met de functies die R/3 al in zich heeft. Maar Sap is niet bang, het bedrijf denkt de eigen functionaliteit hoog te kunnen houden in een open R/3-markt. JB

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    Jacob Spoelstra argwanend
    OpinieData & AI

    Spoelstra Spreekt: Veel te laat

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs