Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Compaq ontketent prijzenoorlog PC’s

17 juli 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Stan de Jong
Stan de Jong

Vorige week heeft Compaq bekend gemaakt dat de prijzen van PC’s voor het bedrijfsleven met 22 procent worden verlaagd. Analisten zien dit als een reactie op het groeiende marktaandeel van concurrent Dell.

Hewlett-Packard reageerde ogenblikkelijk door aan te kondigen de prijzen tot maximaal 24 procent te verlagen. Ook IBM wilde niet achterblijven. Een Amerikaanse woordvoerder van IBM liet weten dat de prijzen van PC’s zodanig worden bijgesteld dat ze "in ieder geval kunnen blijven concurreren". Exacte percentages werden echter niet genoemd.
De prijzenslag die Compaq heeft ontketend, wordt algemeen gezien als reactie op het groeiende marktaandeel van computerfabrikant Dell. Die rekent zo’n 10 tot 15 procent minder voor zijn PC’s dan de concurrentie. Niet zonder succes. Internationaal gezien is Compaq nog altijd leider op de PC-markt, maar Dell vormt meer en meer een bedreiging. In het eerste kwartaal verkocht Compaq wereldwijd 24 procent meer PC’s dan het jaar ervoor. De verkopen van Dell groeiden in dezelfde periode met liefst 61 procent.
Ook in Nederland zullen de prijzen van PC’s dalen, zegt een woordvoerder van Compaq. Volgens hem heeft dat niet veel te maken met de opmars van Dell. In het eerste kwartaal van dit jaar wist Compaq zijn marktaandeel met 7,4 procent tot 28,6 procent te verhogen. Dell bleef nagenoeg gelijk met een marktaandeel van 5,8 procent.

Modules

Compaq zegt dat de prijsverlaging geen tijdelijke stunt is. Het bedrijf introduceert binnenkort dertien nieuwe zware desktop-modellen. Deze zijn opgebouwd uit modules. In de toekomst kan Compaq hierdoor zijn productie flexibeler organiseren. In plaats van met lange-termijnvoorspellingen te werken, komt er een systeem van productie-op-bestelling (build-to-order). Zo hoopt Compaq de voorraden kleiner te houden, de productiekosten lager en de prijzen scherper. Dell werkt al jaren met productie-op-bestelling.
Een woordvoerder van Dell Benelux zegt niet te schrikken van de prijzenacties van Compaq en HP. Op de markt voor servers gebeurde enige tijd geleden hetzelfde. "We wachten even af wat er echt gaat gebeuren. Als we ons scherpe prijsbeleid niet meer kunnen waarmaken, zullen we beslist reageren."

Distributeurs

Dell heeft er overigens weinig vertrouwen in dat Compaq daadwerkelijk de productiekosten op termijn kan verlagen. Dell werkt met direct sales, terwijl Compaq via een netwerk van dealers verkoopt. Volgens de woordvoerder van Dell zal Compaq niet snel kunnen reageren op nieuwe bestellingen en daardoor hoge voorraden moeten aanhouden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Data & AI

    GPT-NL groeit uit tot alternatief commerciële ai-modellen

    Carrière

    ASML overtuigt vakbonden niet over nut en noodzaak van reorganisatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: NTT Data helpt Cargill aan private 5G, Groningen legt ai‑koers vast (en meer)

    Overheid

    ACM geeft groen licht aan overname Solvinity door Kyndryl

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs