Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle niet van plan Forté in te lijven

21 augustus 1997 - 22:00OpinieData & AI
Theo Koster
Theo Koster

"Oracle heeft geen behoefte aan een andere ontwikkelomgeving. De bestaande ontwikkelomgevingen Designer/2000 en Developer/2000 zijn geheel gecertificeerd voor Oracle 8." Theo Koster reageert op ‘geruchten’.

‘Oracle dreigt Forté in te lijven’, zo luidde de opening van Computable, 8 augustus j.l. In het artikel werd gesuggereerd dat Oracle behoefte zou hebben aan een nieuwe ontwikkelomgeving omdat het researchproject Sedona zou zijn ‘mislukt’. Het artikel bevat meningen die Oracle absoluut niet kan delen en presenteert feiten die niet anders zijn dan volstrekt onjuiste en oude geruchten.
Oracle heeft geen behoefte aan een andere ontwikkelomgeving. De bestaande ontwikkelomgevingen Designer/2000 en Developer/2000 zijn geheel gecertificeerd voor Oracle 8. Applicatiebouwers kunnen momenteel optimaal gebruik maken van alle mogelijkheden die Oracle 8 biedt op het gebied van schaalbaarheid, beschikbaarheid, beheerbaarheid en prestaties. Op korte termijn wordt de bestaande ontwikkelomgeving van Oracle verder uitgebreid om te kunnen anticiperen op de object-georiënteerde mogelijkheden van Oracle 8. Hierbij worden de R&D-resultaten uit het project Sedona gebruikt. Het is jammer dat een reeds anderhalf jaar oud gerucht telkens weer de kop opsteekt. Ook dit keer blijft het bij een gerucht; het wordt door geen enkele partij bevestigd. Noch in de Verenigde Staten, noch in Europa is er sprake van onrust in de markt ten gevolge van een mogelijke overname van Forté door Oracle.
 
Theo Koster, product marketing manager Development Technology Oracle Nederland
 
Naschrift redactie:
Het ‘gerucht’ dat Forté zou worden overgenomen door Oracle is ons in Amerika door diverse bronnen bevestigd. Toen we Oracle Nederland om een reactie vroegen was niemand in De Meern in staat een zinnig commentaar te geven. Vakantie, telefonisch onbereikbaar, enzovoort.
Er lijkt overigens een behoorlijke communicatiekloof te gapen tussen het hoofdkantoor van Oracle in Amerika en de Nederlandse vestiging. Belangrijke uitspraken van het topmanagement zijn blijkbaar niet bekend bij Oracle in De Meern.
Tijdens een informele bijeenkomst in San Francisco heeft tweede man Ray Lane tegen journalisten gezegd dat Oracle niet met de ontwikkelomgeving Sedona op de markt komt omdat zelfs de eigen ontwikkelaars er niet mee uit de voeten kunnen.
Het is dan ook treffend dat Oracle nu stelt dat de R&D-resultaten uit het Sedona-project worden gebruikt om de bestaande ontwikkelomgeving te kunnen voorzien van object-georiënteerde mogelijkheden.
Kortom, een overname van Forté lijkt zo gek nog niet.

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Prompt Injection
    Security & Awareness

    Ook OpenAI’s Atlas-browser kwetsbaar voor prompt injection

    ai adoptie
    Data & AI

    Nederlandse it-afdelingen worstelen met ai-adoptie

    cloudsoevereiniteit EU
    Data & AI

    Kort: Nieuwe EU-eisen voor cloudsoevereiniteit, in 2026 zes biljoen voor ict (en meer)

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs