Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Baan verliest deel van klant Boeing

28 augustus 1997 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Ad Mulder
Ad Mulder

Het Amerikaanse blad Information Week weet te melden dat Baan Company een deel van zijn meest prestigieuze klant, vliegtuigbouwer Boeing, zal verliezen.

Baan bevestigt het bericht, maar wijst erop dat het gaat om een kleine proefsite in een Boeing-fabriek in Corinth, Texas. Bovendien heeft het besluit alles te maken met de voorgenomen fusie tussen Boeing en McDonnell Douglas. "Het is onjuist dat we Boeing kwijtraken", reageert Tom Tinsley, president Baan Company vanuit het Puttense hoofdkwartier. De bron voor dit bericht is de piepkleine concurrent Western Data Systems zegt Tinsley. "Het hoort bij het spel, maar ’t is natuurlijk minder leuk en netjes." In het bewuste artikel wordt gesuggereerd dat het de grote Boeing-opdracht ter waarde van 20 miljoen dollar betreft.

Verschillende divisies

Andrew Dailey, onafhankelijk specialist op het gebied van erp-software en verbonden aan de Gartner Group: "Het is niet belangrijk voor Baan. Bij grote organisaties als Boeing is het extreem moeilijk om in elke vestiging te standaardiseren op één product. De fabriek in Texas, waar het hier om gaat, is niet belangrijk." Volgens Tinsley is het juist dat de Boeing-fabriek in Corinth stopt met de implementatie van Baan-software. De reden daarvoor is simpel volgens hem.
Boeing bestaat uit een aantal divisies, waaronder Commercial Aircraft (verantwoordelijk voor de bouw van verkeersvliegtuigen) en Defense & Space. Baan Company levert aan Commercial Aircraft. Sinds de recente overname van McDonell Douglas door Boeing is het nog niet geheel duidelijk bij welke tak van het bedrijf de fabriek in Texas ondergebracht zal worden. Mochten de Texanen onder Defense & Space gaan vallen dan zal implementatie van Baan-software waarschijnlijk op de lange baan worden geschoven.
Defense & Space valt onder McDonnell Douglas, een klant van Western Data Systems. McDonnell Douglas werkt verder met eigen software en heeft veel automatisering via outsourcing aan EDS overgedaan. "De strijd om het account van Defense & Space ligt open", aldus Tinsley.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    NIS2
    ActueelGovernance & Privacy

    NIS2 wordt bureaucratisch monster, vrezen Duitsers

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs