Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Modembundeling via software of hardware

20 november 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Diverse bedrijven lanceren eigen ‘dubbelmodems’: methoden om twee analoge modems te combineren. Het achterliggende idee komt van Isdn, dat gebruik kan maken van twee of meer lijnen voor één verbinding.

Dit blijkt nu ook mogelijk met ouderwetse communicatie-apparatuur. In theorie zijn hierdoor snelheden mogelijk van 112 kilobit per seconde.
Kabelfirma Interex Incorporated presenteerde vorige week een methode om met software modems te combineren. Deze techniek, Web Overdrive, lijkt in grote lijnen op de alternatieven van Diamond Multimedia Systems, Smartlink, Multitech Systems, 3Com en Ascend Communications. De bundelingsmethoden van deze bedrijven zijn echter gebaseerd op nieuwe hardware. De techniek van Smartlink bijvoorbeeld bestaat uit een nieuwe modemchip van honderd dollar die twee telefoonlijnen tegelijk gebruikt. De hardwareproducten van Multitech, 3Com en Diamond vereisen zelfs speciale servers en zijn daardoor flink duurder.
Gebruikers van Windows 95 kunnen dankzij Web Overdrive verschillende modems met een minimale snelheid van 14k4 bps bundelen voor toegang tot Internet. Ook biedt Web Overdrive de Isdn-mogelijkheid om een lijn af te kappen zodra er een nodig is voor een telefoongesprek of faxcommunicatie. Interex beweert dat Internet-providers hun apparatuur niet hoeven te wijzigen voor deze modembundeling. De meeste technieken voor multilink-modems vereisen wel aanpassingen bij de provider.
Deze bundelingstechnieken vormen een tussenstap op weg naar overal bruikbare kabelmodems. Onderzoeksbureau Forrester Research schat dat de markt voor deze apparaten groeit van 171 duizend stuks dit jaar naar tien miljoen in 2001. De hierdoor gegenereerde omzet groeit van de huidige 79 miljoen dollar tot 2,1 miljard dollar aan het begin van het nieuwe millennium.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    De ai-versnelling: het draait om bedrijfswaarde, niet om de hype

    ASML
    Innovatie & Transformatie

    Bonden verbijsterd over drastische reorganisatie bij ASML

    Innovatie & Transformatie

    Zorgsector laks met naleving NEN-norm voor informatiebeveiliging

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs