Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft misleidt gebruikers

04 december 1997 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Microsoft zet klanten op het verkeerde been door te verklaren dat zijn software millenniumbestendig is.

De Giga Information Group zegt dat sommige Microsoft-producten en veel gebruikersapplicaties die op basis van Microsoft-software zijn ontwikkeld, niet bij voorbaat gereed zijn om probleemloos de 21ste eeuw in te gaan. Volgens Giga moeten klanten inzien dat Microsoft zich met deze verklaring probeert in te dekken tegen aansprakelijkheidskwesties.
Gebruikers moeten twee aspecten in de gaten houden, benadrukt Stephanie Moore, analiste van het adviesbureau. Allereerst gaat het om de definitie van het begrip ‘Jaar 2000-bestendig’. Microsoft verstaat hieronder dat al zijn producten standaard zijn uitgerust met viercijferige datumvelden. Maar om deze garantie te kunnen geven, moet bij de software het gebruik van datumvelden met vier posities als enige optie ingevoerd zijn of moet het een window in gebruik hebben die aangeeft welke dag er met een tweecijferige datum wordt bedoeld. Aangezien Microsoft gebruikers ook de mogelijkheid geeft om tweecijferige datums te hanteren, behoeven producten, zoals Windows 3.x, Windows 95 en Exchange Server 4.0, wel degelijk aanpassingen om ze millennium-bestendig te maken, aldus Moore.

Desastreus

De nood klimt vooral bij de door gebruikers zelf ontwikkelde programma’s, zoals 16-bit Visual Basic 4.0 applicaties en Excel-spreadsheets, zegt de onderzoekster van Giga. Deze hulpmiddelen van Microsoft zijn uitgerust met standaard viercijferige datumvelden, maar de invoer van tweecijferige datums is evengoed mogelijk. Menig gebruiker heeft voor de laatste optie gekozen. Microsoft stelt zich op het standpunt dat gebruikers zelf verantwoordelijk zijn voor het wel of niet toepassen van de standaard datumweergave. Moore wijst er echter op dat het softwarebedrijf in diverse handleidingen datumvelden met twee posities in voorbeelden opvoert. Ook sommige standaard datums in Visual Basic blijken uit twee velden te bestaan.
Moore vindt dat Microsoft, in zijn communicatie over de millennium-problematiek, zijn klanten misleidt. Met als mogelijk gevolg dat organisaties zich niet goed voorbereiden op het jaar 2000. Dat kan desastreuze gevolgen hebben voor zowel Microsoft als zijn gebruikers, waarschuwt ze. RS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Microsoft
    Software & Development

    Gebruikersgemeenschap Dynamics groeit sterk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs