Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Kritiek uit markt bedreigt Intels slanke Pentium II-processor

19 maart 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel introduceert medio volgende maand met de Covington zijn eerste microprocessor die specifiek is ontworpen voor lichte computers. Negatieve geluiden uit de markt duiden er echter op dat deze chip geen zonnige toekomst tegemoet gaat, ondanks de steun van diverse leveranciers die direct zakelijke PC’s uitbrengen met de nieuwe processor.

De komende 266 MHz-chip is de eerste in een complete reeks onder de serienaam Celeron. Deze productfamilie ondervindt nu al enige weerstand van PC-fabrikanten, voornamelijk door het ontwerp van de chips zelf. De Celerons zijn in wezen Pentium II-processoren, die het zonder snel cache-geheugen moet stellen. "Het verwijderen van dat geheugen vermindert de prestaties van de chip dramatisch", zegt analist Peter Glaskowsky van Microdesign Resources.

Licht, maar duur

Daarnaast maken de chipset, het moederbord en de andere Pentium II-onderdelen van de Celeron het hele ontwerp duurder dan een wat ‘ouder’ systeem op basis van een zware Pentium MMX-processor. Of een computer met een soortgelijke processor van bedrijven als Advanced Micro Devices (AMD) en Cyrix, die Intel flink beconcurreren in de onderkant van de PC-markt. Glaskowsky rekent voor: "In totaal komt het neer op een extra vijftig dollar voor de chipset, het moederbord en de voltage-regelaar. En daarvoor krijg je een prestatieniveau dat niet eens zo goed is als dat van een 200 MHz Pentium MMX. Ik zou dus eerder een MMX of een AMD K6 kopen."
Deze harde uitspraken lijken nu al bewaarheid te worden; zowel IBM als Compaq ko2men met PC’s onder de achthonderd dollar die een 200 MHz Pentium MMX gebruiken. Deze machines komen rond dezelfde tijd uit als Intels nieuwe Celeron-processor. Compaq zou echter wel een consumentencomputer ontwikkelen met een Celeron-chip. "De meeste computerproducenten zitten echt niet te wachten op deze chip", oordeelt halfgeleider-analist Ashok Kumar van onderzoeksbureau Piper Jaffray. "Alleen NEC-Packard Bell en Sony hebben zich hiervoor ingetekend."

Meer segmentatie

Analisten verwachten een verbetering in de Celeron-serie pas in het derde kwartaal van dit jaar. Tegen die tijd zullen deze processoren sneller zijn dan 266 MHz en wel het extra cache-geheugen bevatten. Intel zou namelijk geen plannen koesteren om de snelheid te verhogen van de cache-loze chip, die in april uitkomt. Later dit jaar presenteert Intel een nieuwe serie Pentium II-chips, onder een nog onbekende merknaam, die speciaal is ontworpen voor servers en werkstations. De merknaam Pentium II zal gebruikt worden voor zware desktopcomputers, die Intel betiteld als Performance PC’s.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructure

    Microsoft eindigt record boekjaar met groeispurt

    Datacenter

    ITB2 Datacenters gaat na dertig jaar stoppen

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs