Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Vobis aast op fabriek Tulip

05 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Duitse computerwinkelketen Vobis wil de getroebleerde PC-fabrikant Tulip overnemen. De Nederlandse computerproducent kreeg eind vorige maand uitstel van betaling en staat nu onder het bewind van de juristen Deterink, Bogaerts en Hol.

Vobis is met name geïnteresseerd in de Bossche productiefaciliteit van Tulip. Deze zou echter eigendom zijn van een dochter van de ING Bank.
Vobis-directeur Fred van Lemmen: "Toch praten we met de bewindvoerders van Tulip. Die kunnen daarover besluiten." De Duitse keten schendt met deze openbaring een afspraak met Tulip om deze onderhandelingen stil te houden totdat de PC-fabrikant, of de restanten ervan, zijn verkocht. Vobis verstrekte enige tijd terug al een deel van het overbruggingskrediet waarmee Tulip weer drie weken voort kon. Een andere kaper op de kust is de Amerikaanse PC-groothandel Ingram Micro, die vooral een oogje heeft op de fabriek in Den Bosch.
Vobis hoopt echter een voorsprong te verkrijgen door nu de verzekering te geven dat het zeker vierhonderd arbeidsplaatsen behoudt. Tulip heeft in totaal ongeveer zevenhonderd werknemers. Wat er met de overige banen en daarmee de afdeling marketing en verkoop gebeurt, is nog niet bekend. Van Lemmen zegt hier ook wel een oplossing voor te kunnen vinden. Zijn bedrijf kampt momenteel met een fors productietekort. De huidige capaciteit ligt op 1,2 miljoen computers per jaar, terwijl Vobis verwacht dit jaar twee miljoen PC’s te verkopen. "We zouden al deze week willen beginnen met assembleren", zegt Van Lemmen. Hij kan echter niet vertellen hoe ver de onderhandelingen zijn gevorderd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort nieuws: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs