Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Cobol verzekerd van een lange en glorieuze toekomst’

07 mei 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Cok de Zwart
Cok de Zwart

"Wereldwijd trekt men naar schatting 600 miljard dollar uit om in bestaande Cobol-applicaties het jaar 2000-probleem op te lossen. Uit het feit dat de software niet wordt vervangen, kun je opmaken dat die programmatuur nog bijzonder waardevol is", aldus dr Pamela Coker. Vanwege het millennium-probleem is Cobol verzekerd van een lange en glorieuze toekomst.

Voor Pamela Coker komt de heropleving van Cobol niet ongelegen. Het bedrijf dat zij in 1988 samen met haar broer Drake oprichtte, ontwikkelt en verkoopt een aantal Cobol-gerelateerde producten. Recentelijk is de naam van het bedrijf gewijzigd van Acucobol in Acucorp. De Cokers willen met de naamswijziging aangeven dat de Acucobol-producten van de jaren negentig weinig lijken op de programmeertaal uit de jaren zestig. De Cobol-omgeving is uitgegroeid tot een volwaardige ontwikkelomgeving. Het biedt mogelijkheden om grafische interfaces te bouwen, relationele databases te koppelen, zowel Internet-applicaties als client/server software te ontwikkelen en om Cobol-data via Odbc door Windows-applicaties te laten benaderen.
Naast de naamswijziging maakte Coker ook een aantal nieuwe producten bekend. Zo is Acucobol-GT, dat is een Cobol-compiler met ingebouwde grafische syntaxis, uitgebreid met ondermeer Internet-faciliteiten. Een web browser plug-in zorgt ervoor dat Cobol-applicaties via Internet of een intranet benaderbaar zijn. Nieuw is ook Acubench, een ontwikkelomgeving waarmee een Cobol-applicatie in één geïntegreerde omgeving kan worden ontwikkeld en getest.

Populair

"Cobol is en blijft ’s werelds meest populaire programmeertaal. 80 Procent van alle bedrijfsapplicaties zijn in die taal geschreven. Die populariteit is onder andere te danken aan de portabiliteit van de applicaties. Onze Cobol-compiler draait bijvoorbeeld op meer dan zeshonderd hardwareplatformen. Daarmee is Cobol meer open dan bijvoorbeeld Java. Ik durf te beweren dat Cobol wat dat betreft niet alleen beter is dan Java, maar zelfs een voorsprong heeft van zo’n acht jaar", aldus Coker.
Cobol is een van de weinige programmeertalen waar een internationale standaardisatiecommissie met succes over waakt. Daarmee is enige stabiliteit verzekerd. Volgens de Gartner Group wordt er meer dan 600 miljard dollar geïnvesteerd om het jaar 2000-probleem in Cobol-programma’s op te lossen. Veel organisaties zijn met handen en voeten aan hun oude systemen gebonden. Zij zijn gedwongen de programmatuur op te lappen. Er zijn volgens Coker ook heel veel organisaties die uiterst tevreden zijn over de functionaliteit en de prestaties van de bestaande Cobol-applicaties. Zij kiezen er bewust voor om deze niet te vervangen, maar aan te passen. "Al met al valt niet te verwachten dat die investering van 600 miljard dollar na 2000 versneld zal worden afgeschreven doordat Cobol wordt vervangen door een nieuwe taal", aldus Coker. Zij is er dan ook van overtuigd dat Cobol nog een lang leven is beschoren.
 

Meer over

Cobol

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs