Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Veel scepsis over betalen via Internet

17 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Computerbezitters twijfelen nog steeds sterk aan de veiligheid van het betalingsverkeer via Internet, zo blijkt uit de Virtual Finance Monitor. De laatste tijd is de bezorgdheid weer toegenomen door negatieve berichten over de veiligheid.

Slechts 19 procent van de respondenten vindt dat een creditcard veilig bruikbaar is voor transacties via Internet. Zelfs de meeste Internet-gebruikers onder de respondenten staan negatief tegenover betalen via Internet. Vooral ouderen zien dit niet zitten.
Elke twee maanden laat automatiseerder Roccade Finance trends op het gebied van persoonlijke financiën onderzoeken. Marktonderzoeker Trendbox benadert volwassen Nederlanders die de geldzaken in het huishouden regelen en thuis over een computer beschikken.
De afgelopen tijd is het publiek nuchterder gaan denken over de ‘macht’ van Internet. De mogelijkheden ervan worden nog steeds onderkend, maar het wordt niet meer als zaligmakend gezien. De consument is ook minder stellig over het gebruik van Internet voor met name financiële transacties. Bovendien relativeert hij de toekomstige mogelijkheden meer dan twee maanden geleden. Wel ziet hij betalen via Internet als gemakkelijk; je hoeft de deur niet uit en het kost minder tijd.
Internet zal het ‘klassieke’ telebankieren waarschijnlijk niet op korte termijn verdringen. De meeste ondervraagden, 81 procent, willen zeven dagen per week 24 uur per dag inzicht hebben in de eigen financiële situatie. De doelgroep meent dat persoonlijk contact met de bank noodzakelijk blijft. Wel moeten banken Internet-diensten bieden.
Het grote voordeel van Internet als medium voor financiële transacties is de snelheid. Verder kan Internet ingewikkelde financiële diensten toegankelijker maken. Het biedt volgens de respondenten grote mogelijkheden op het vlak van financiële dienstverlening, bijvoorbeeld hypotheken en pensioenverzekeringen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van copiloten tot duurzame ai-modellen: hoe ai waarde toevoegt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: TU/e lanceert nieuw high-tech-onderzoeksinstituut, veel minder cyberincidenten in Nederland (en meer)

    Vote now stem nu stemmen Awards
    ActueelOverheid

    Leden VNG stemmen in met ict-collectivisering

    ActueelOverheid

    Tweede Kamer wil snelle behandeling Nederlandse Digitaliseringsstrategie

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Kort: Mollie komt met betaalterminal Tap, Orange Quantum Systems schaalt quantumtesten op (en meer)

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs