Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Gematigde reacties op brief CNV

24 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De open brief waarmee Dienstenbond CNV de aandacht wil vestigen op de werkgelegenheid in de IT-branche roept lauwe reacties op. De instanties aan wie de brief is gericht, lijken de oproep terzijde te schuiven. Inmiddels heeft ook Fenit een brief verstuurd naar de Kabinetsinformateurs.

De vakbond dringt aan op ontwikkeling van de werkgelegenheid in de IT-branche. De CNV maakt zich zorgen over de tekorten op de IT-arbeidsmarkt. Het schrijven is gericht aan de informateurs, ministers, Tweede Kamer-leden, en werkgevers- en branche-organisaties. Bestuurder John Koudys roept de overheid op de technische studies aantrekkelijker te maken, bijvoorbeeld door vrijstelling van collegegeld en van de tempobeurs. Demissionair minister Jo Ritzen zal geen ingrijpende maatregelen nemen in de studiefinanciering. Hij ziet volgens zijn woordvoerder weinig in de voorstellen van CNV. Hij gelooft meer in verbreding van de technische studies en verlenging van de opleidingsduur tot vijf jaar.
De vakorganisatie roept werkgevers op het imago van de branche te verbeteren. Een goed pakket aan arbeidsvoorwaarden, inclusief deeltijdmogelijkheden, adv en prépensioenregelingen, kan hieraan bijdragen. Machiel de Rooij van branche-organisatie Fenit noemt de arbeidsvoorwaarden in de IT goed genoeg. Hij vindt de oproep om adv in te stellen ‘curieus’; dat gaat niet samen met krapte op de arbeidsmarkt. De CNV-brief vol goede bedoelingen lijkt hiermee in de prullenbakken te verdwijnen.
Ook Fenit heeft gisteren een brief aan de informateurs Kok, Zalm en Borst gestuurd. De branche-organisatie pleit eveneens voor aantrekkelijkere IT-studies. Ze verzoekt in het regeerakkoord op te nemen dat het geld uit privatiseringen van IT-bedrijven en de verkoop van ict-licenties wordt geïnvesteerd in de kennisintensieve maatschappij. Ze pleit er tevens voor dat de overheid consequent rekening houdt met IT bij het opstellen van wetgeving. Verder moet IT een integraal onderdeel in alle fasen van het onderwijs vormen. Fenit vindt dat de eeuwwisseling en de euro niet kunnen leiden tot een stop op IT-investeringen. "De overheid blijft ondermeer in de rol van opdrachtgever de toepassing van innovatieve technieken stimuleren", luidt het slot van de brief.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    shutterstock_2577081363 Gorodenkoff
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Accenture legt accent op robotica, Sans geeft Navo lesje cy­ber­weerbaarheid (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs