Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

2000 Compaq-werknemers moeten veld ruimen

18 juni 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Windows NT, Internet en gestandaardiseerde computersystemen vormen de belangrijkste aandachtspunten voor Compaq na de overname van Digital. Dit zei topman Eckhard Pfeiffer van Compaq een dag nadat de aandeelhouders van DEC hadden ingestemd met de overname. Hij bevestigde dat 17.000 mensen hun baan verliezen.

Pfeiffer meldde dat de onderneming streeft naar een jaarlijkse omzet van 100 miljard gulden vanaf het jaar 2000. Op korte termijn verwacht de directie van Compaq voor het tweede kwartaal geen verlies, maar ook geen winst. De uitgaven voor de ontslagen en de overname van Digital blijven hierbij buiten beschouwing. De onderneming verwacht gunstige resultaten voor het vierde kwartaal, als Digital een bijdrage gaat leveren aan de omzet.
Pfeiffer bevestigde dat ongeveer 17.000 mensen hun baan zullen verliezen, waarvan tweeduizend bij Compaq. Hij rechtvaardigde deze ontslagen door te wijzen op de overlappingen tussen beide ondernemingen. "Dit zijn er meer dan we in eerste instantie dachten", aldus Pfeiffer. De ontslagen zullen de komende twaalf maanden vallen. Vice president John Rando zei dat de ontslagen in zijn services-afdeling beperkt zal blijven tot administratieve krachten en enkele overlappingen in Europa. Het merendeel van de ruim tienduizend verkoop- en marketingfuncties zullen blijven bestaan. In enkele weken komt er meer duidelijkheid over de slachtoffers van de ontslaggolf.

Palmer weg

In de nieuwe situatie is evenmin plaats voor DEC’s hoogste man Robert B. Palmer. De topman heeft in een brief aan zijn personeel medegedeeld dat hij opstapt. Een reden voor zijn vertrek heeft hij niet gegeven. Betrouwbare bronnen melden dat Palmer een vertrekpremie van ruim 13 miljoen gulden ontvangt. Een aantal topmanagers van Digital heeft wel een plek veroverd bij Compaq. John Rando van Digital Services en Bill Stecker, directeur van Digitals technologie-divisie krijgen een nieuwe topfunctie.
Pfeiffer gaf tijdens een persconferentie aan dat de overname van DEC leidt tot een uitbreiding van Compaqs voorsprong op het gebied van 64-bit computers. De firma zal het Digital Unix en Alpha-processoren volledig ondersteunen en hoopt dit te gebruiken als een strategisch platform voor veeleisende applicaties, zoals gegevenspakhuizen en Internet-handel. Bovendien wil Compaq Digital Unix uitbreiden tot de industriestandaard voor Intels IA-64 architectuur. Compaq werkt ook aan software om goede samenwerking met Windows NT te garanderen. Pfeiffer beweert dat veel klanten hierin geïnteresseerd zijn en dat de eerste Alpha-werkstations en servers onder de naam van Compaq zeer binnenkort uitkomen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Nextens

    Nextens Tex
    Pijl naar rechts icoon

    Linguineo

    Taalheld
    Pijl naar rechts icoon

    Meander Medisch Centrum

    Da Vinci 5 bij Meander: van systeem voor robotgeassisteerde operaties naar datagedreven 'kennispartner'
    Pijl naar rechts icoon

    Key2XS B.V.

    Key2XS. AI-Driven Key Management for Critical Infrastructure
    Pijl naar rechts icoon

    MIRhosting b.v.

    MIRhosting: datasoevereiniteit met 400G ZR+ inter-DC-connectiviteit
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    Cloud & Infrastructuur

    Zuidas-Russen (Nebius) sluiten deals van 46 miljard met Meta en Microsoft

    Carrière

    ASML ‘luistert’ niet: re­or­ga­ni­sa­tie gaat door

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Ziekenhuizen ruziën met Chipsoft, Acer presenteert jubileumlaptops (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs