Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IDC weerlegt kritiek op onderzoek e-handel

18 juni 1998 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Arthur Graaff
Arthur Graaff

Onderzoeksbureau IDC pleit voor het opzetten van een betalingsbalans voor elektronische aan- en verkoop. Deze kan duidelijk maken voor welk bedrag Nederlanders via het Web in het buitenland kopen.

Met deze reactie wil het bureau tevens de kritiek weerleggen op zijn vorige maand gepubliceerde cijfers over elektronische handel in Nederland en de te trage ontwikkeling daarvan. Volgens Ron Scharis, chef-onderzoeker van IDC in Amsterdam, gaat de elektronische handel in Europa zich zelfs nog sneller ontwikkelen dan het bureau een maand geleden voorspelde.
Aanleiding voor die mening vormen de voorlopige uitkomsten van een juist voltooid IDC-onderzoek onder 7000 Europese-Internet-gebruikers. Daaruit blijkt dat aankopen met betalingen via Internet in Duitsland per ‘Web-koper’ eind vorig jaar al 530 dollar bedroegen, in Engeland 331 dollar en Nederland 320 dollar. De Nederlandse uitgaven stegen binnen één jaar met 70 dollar.

Achterstand groeit

Gezien de snelle stijging van het aantal Nederlandse aansluitingen op Internet, volgens IDC van 900.000 in ’97 tot 1.500.000 eind dit jaar zakelijk en privé, dreigt de relatieve achterstand van Nederland op Scandinavië, Duitsland en Engeland zelfs nog groter te worden dan deze nu al is. Nederlandse consumenten zullen steeds meer gaan aanschaffen bij niet-Nederlandse sites, als het Nederlandse aanbod achterblijft. Marketeer Scharis noemt de nieuwe boekensite Proxis uit België als een van de voorbeelden. Hij waarschuwt vooral voor de houding van ‘het valt wel mee’, van Nederlandse bedrijven, en ziet zich daarin gesteund door Wehkamps marketing-manager Harry Oosterhuis: de elektronische omzet van dit bedrijf was in ’97 één miljoen, en zal dit jaar op vier miljoen uitkomen. Oosterhuis vindt dat e-commerce uiterst belangrijk wordt in de marketing.
Voor Scharis is de houding van een groot bedrijf als V&D – dat voor zijn warenhuizen nog geen website of zelfs maar plannen daarvoor heeft – onbegrijpelijk. Daar staan tegenover bedrijven als de Rabobank, met z’n elektronische aandelenhandel, het Amsterdamse Computer Collectief, dat dagelijks gemiddeld 100 boeken of programma’s via het web verkoopt, en de KLM, waar binnenkort electronisch bestellen zowel als betalen mogelijk wordt.  AG
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs