Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel ontkent chip-dump in Azië

23 juni 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intel-president Craig Barrett ontkent de verkoop van grafische chips tegen dumpprijzen, zoals recente rapporten melden. Volgens een rapport van marktonderzoeksbureau 4th Wave uit Washington slijt Intel zijn grafische chips ver onder de productiekosten om van voorraden af te komen.

Het zou grote hoeveelheden van de i740 aan PC-fabrikanten in Taiwan en andere Aziatische landen verkopen, voor zeven tot zesentwintig dollar per stuk. 4th Wave schat de fabricagekosten op zestien dollar. Afnemers zouden zeven dollar betalen als ze ook Intels Pentium-processoren kopen.
De eerste beschuldigingen klonken tijdens de Taiwanese Computex-beurs, waar dertig lokale producenten grafische kaarten demonstreerden met Intels i740-chipset. Op dit moment loopt een antitrustzaak van de Amerikaanse Federale Handelscommissie tegen Intel. De prijspolitiek is daarin nog niet aan de orde.
Intel ontkent dat het de verkoop van microprocessoren en grafische chips bundelt. Woordvoerders stellen dat wellicht chips tegen productiekosten te koop zijn, maar zeker niet daaronder. Peter van Haendel, hoofd van Intel Benelux: "We weten dat er op ons wordt gelet, dus we zijn roomser dan de paus. Nu we onder vuur liggen zijn onze gedragscodes heel strikt."
De PC-markt zit in een overgangsfase van 2D- naar 3D-grafische mogelijkheden. Intel volgt een agressieve prijsstrategie om de grafische markt te veroveren. De fabricagekosten van de i740 en de Pentium MMX zijn ongeveer even hoog. De eerste kost officieel 28 dollar en de tweede ruim honderd dollar.
Dergelijke strategieën zijn nieuw voor Intel. Het bedrijf heeft veel kostbare chipfabrieken. Deze zijn na enkele jaren afgeschreven. Door zijn chipsets en de i740 in oudere productieprocessen te fabriceren, haalt het omzet uit de oudere faciliteiten. De marge is krap, maar groei is belangrijk. Intel kan niet groeien door marktaandeel in microprocessoren, want het is bijna-monopolist. Van de chipset-markt heeft het ook al ruim 80 procent in handen. Intel zou slechts 6 procent van de markt voor 3D-chips beheersen.
Via grafische chips kan Intel de PC-architectuur blijven controleren. Voorop staat de centrale microprocessor: die moet de touwtjes in handen houden. Met een MMX-uitbreiding zal de Katmai (de Pentium II die in 1999 uitkomt) bijvoorbeeld sneller 3D-vormen en schaduw-effecten kunnen berekenen. Leveranciers van 3D-grafische chips willen de berekening van 3D-vormen en schaduweffecten echter naar de grafische versnellerchip halen – een model waar Intel niet dol op is. Intel zal steeds meer grafische functies dichter bij de processor brengen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Europa overweegt harde lijn: Amerikaanse techbedrijven mogelijk buitenspel

    Data & AI

    Succesvolle implementatie van ai vereist meer dan technologie

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print als stille kracht in de hybride werkplek

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs