Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Software Engineering » Software Development

Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

Miquel Martí (ceo Tech Barcelona) en Danny Frietman (projectdirecteur Innovally) bij de ondertekening van het MoU op 4YFN, MWC 2026.
05 maart 2026 - 13:233 minuten leestijdActueelSoftware DevelopmentCloudfestECI Software SolutionsIncubetaInnovallyTech BarcelonaTMC
Rik Sanders
Rik Sanders

In dit nieuwsoverzicht: Almere sluit techpact met Barcelona, TMC slaat slag met WEB, CloudFest 2026 komt eraan, ECI koopt DryPowder en nieuwe strategie Incubeta.

Barcelona en Almere verbinden innovatieregio’s via samenwerking Tech Barcelona en Innovally

Tech Barcelona uit Barcelona en Innovally uit Almere hebben tijdens 4YFN – het startup-event van het Mobile World Congress waar jonge technologiebedrijven hun oplossingen tonen – een driejarig ‘memorandum of understanding’ (mou) gesloten. De samenwerking koppelt het techecosysteem van Barcelona aan de groeiende hightechregio rond Almere, met aandacht voor hightech, dual use innovatie, energie, mobiliteit en stedelijke ontwikkeling.

Beide organisaties richten zich op kennisdeling, netwerkuitwisseling en versnelling van projecten. Een jaarlijkse Accelerator Day moet leiden tot concrete pilots en zakelijke kansen. Ook worden gezamenlijke mogelijkheden in Europese innovatieprogramma’s onderzocht.

TMC breidt engineeringdiensten uit met overname WEB

TMC uit Eindhoven neemt het eveneens in de Lichtstad gevestigde WEB over om zijn projectgedreven engineeringactiviteiten te vergroten. WEB, goed voor een jaaromzet van 35 miljoen euro en meer dan 350 medewerkers, levert onder meer industrial engineering, softwareontwikkeling en statement of work projecten. De managing directors van WEB, waaronder oprichter Sjors Wartenbergh, worden medeaandeelhouders binnen TMC.

Beide bedrijven spelen in op een groeiende vraag van klanten om complete engineeringtrajecten uit te besteden. WEB werkt vanuit Nederland met ondersteuning van teams in België, Portugal en Griekenland. De overname past in TMC’s versnelde acquisitiestrategie, die sinds 2025 meerdere Europese uitbreidingen omvat en ondersteund wordt door de investeerders/aandeelhouders Apheon en MML Capital. TMC – The Member Company – bestaat inmiddels uit meer dan drieduizend werknemers van 71 nationaliteiten, verspreid over 17 landen

CloudFest 2026 opnieuw naar Europa-Park

CloudFest 2026 vindt van 23 tot en met 26 maart opnieuw plaats in Europa Park in Rust, Duitsland. Het evenement brengt meer dan tienduizend professionals uit tachtig landen samen voor sessies, presentaties en ontmoetingen. CloudFest richt zich op de cloud-, hosting- en datacentersector en maakt gebruik van de volledige congresinfrastructuur van Europa Park, dat bekendstaat om het ‘confertainment’-concept.

Alle onderdelen – van hotels en expo-ruimtes tot avondlocaties – liggen op één campus, wat de logistiek vereenvoudigt. De technische voorzieningen ondersteunen grootschalige livestreams en interactieve programma’s.

ECI koopt fintechbedrijf DryPowder

ECI Software Solutions uit Westlake (Texas) heeft het in fintech actieve DryPowder overgenomen. Het eveneens Amerikaanse DryPowder uit Kansas levert software voor debiteurenbeheer, facturatie en digitale betalingen aan bedrijven in de bouw- en bouwmaterialensector. De technologie wordt geïntegreerd in de erp-software oplossingen van ECI, dat in Nederland een vestiging in Leusden heeft. Daarmee wil ECI het factuur tot cashproces verder automatiseren.

De combinatie moet klanten helpen betalingen sneller te innen en meer inzicht te krijgen in hun cashflow. DryPowder brengt twee producten mee: het betalingsplatform Vault en de debiteurenhub Homebase.

Incubeta richt productontwikkeling wereldwijd op één ai gedreven strategie

Het Zuid-Afrikaanse digitale-marketingbureau Incubeta, met een kantoor in Den Haag, zet stevig in op één wereldwijde productstrategie waarin ai centraal staat. Die koers moet de versnippering tussen databronnen, platforms en marketingprocessen verminderen en klanten meer voorspellende waarde uit hun data bieden.

De benoeming van Adam Woods tot chief product officer is een gevolg van deze strategische keuze. Hij krijgt de taak om het productecosysteem van Incubeta wereldwijd te harmoniseren en alle ai-middelen, waaronder de recent gelanceerde agentic tools CPI en OutperformBI, beter te benutten. Door teams en technologie te verbinden wil Incubeta marketeers helpen sneller en gerichter te sturen op prestaties.

Meer over

AICloud ComputingDatacenter infrastructurehightechKortOvernameSoftware engineeringstartup

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software Development

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Software Development

    Rotterdam verbreekt samenwerking Centric voor nieuw belastingsysteem

    Software Development

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Software Development

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Software Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Software Development

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs