Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel blijft geloven in Intelligent I/O

10 augustus 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intelligent I/O (I2O) belooft soepele integratie van servers, netwerken en backup-systemen. De technologie is veelbelovend, maar een doorbraak bleef tot nu toe uit. I2O-prediker Intel verkondigt dat de technologie dit najaar echt van start zal gaan.

Systemen met veel gegevensinvoer en -uitvoer, zoals pc-servers, besteden veel energie aan ‘huishoudelijke klusjes’. De centrale processor ontkomt niet aan organiserende taken als netwerkverkeer regelen. I2O moet de vertragende invloed van informatiestromen op de centrale processoren voorkomen, door speciale coprocessoren op PCI-kaarten (en later op het moederbord) de in- en uitvoer te laten regelen. Met een I2O PCI kaart is bijvoorbeeld een backup van harde schijf naar tape mogelijk, zonder dat dit de prestaties van de hoofdprocessor beïnvloedt. Mini’s en mainframes gebruiken al eenzelfde aanpak.
I2O belooft veel problemen met systeem- en netwerkintegratie op te lossen. Nu moeten fabrikanten van randapparatuur hun drivers afstemmen op elk besturingssysteem en hardwareplatform. De I2O-technologie voorziet in een communicatieniveau tussen besturingssysteem en randapparatuur. Besturingssystemen die aan de specificaties voldoen, communiceren dan met deze tussenlaag via een ‘universeel driver-model’.
Grote voortrekker van I2O is Intel. Diverse bedrijven, waaronder Compaq, HP, NEC, IBM, NCR en Novell, zijn verenigd in de I2O Special Interest Group (SIG,http://www.i2osig.com). De SIG werkgroep bracht maart 1997 al I2O-specificaties (versie 1.5) uit. Intel verkoopt al ruim een jaar I2O-processoren. Toch is de technologie nog niet aangeslagen. Voor echte snelheidswinst moet namelijk elk onderdeel van de server I2O-functionaliteit hebben. Fabrikanten van controllers voor harde schijven, netwerkkaarten, de PCI-hardware en het besturingssysteem moeten dus aan dezelfde I2O-specificaties voldoen.
Bovendien leveren producenten van netwerkapparatuur en besturingssystemen I2O nog niet in hun standaardproducten. Microsoft zal I2O-functionaliteit pas in NT 5.0 implementeren. Daardoor zijn nog weinig oem-serverfabrikanten over de streep getrokken. Fabrikanten als HP en IBM kunnen dit probleem grotendeels omzeilen met eigen I2O-software.
Intel verwacht dat het I2O-concept dit najaar een grote vlucht zal nemen. Producten die voor eind 1998 uitkomen, volgen nog versie 1.5 van de I2O-specificaties. Dat betekent ondersteuning voorhot-plugable PCI en 64-bit communicatie. Functionaliteit voor data-opslagsystemen voor netwerken laat op zich wachten tot versie 2.0 uitkomt.
 

Meer over

Back-up

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    OpinieData & AI

    Process intelligence: gamechanger voor supply chain-optimalisatie

    Trein, spoor
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia moderniseert GSM-R-netwerk Prorail

    AchtergrondCarrière

    Microlearning: leren in minuten in plaats van dagen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs