Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Wie koopt Intels nieuwe processoren?

22 september 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Terwijl de PC-prijzen zakken, moet Intel flink investeren om de markt klaar te stomen voor de komende golf Pentium II-processoren en de nieuwe generatie Merced microprocessoren. Zonder nieuwe toepassingen verkoopt het geen chip.

De goedkope PC rukt op en de zakelijke gebruiker is steeds vaker tevreden met wat hij heeft. Volgens analist Martin Reynolds van Dataquest treft vooral een gebrek aan belangstelling van de zakelijke PC-markt Intel. "De pijn zit vooral in de duurdere systemen. Die zijn tot tweeduizend dollar gezakt." De dag voor het Intel Developer Forum in Palm Springs, Californië, daalden de prijzen van Intels duurste processoren met bijna 30 procent.
In Palm Springs bracht de chipfabrikant vooral een goed-nieuwsshow met veel toekomstige technologie. Craig Barrett, president en chief executive officer, kondigde voor 1999 tien nieuwe processoren aan, voor allerlei systemen. Nu de groei niet alleen uit microprocessoren kan komen, zoekt Intel diversificatie: netwerkchips, grafische processoren, chipsets en de energiezuinige Strong ARM, gekocht van DEC, voor ingebedde toepassingen.
Volgend jaar komt de Merced beschikbaar, een microprocessorlijn met een geheel nieuwe architectuur. Naast deze chip voor zware systemen blijft Intel zijn 32-bit Pentium II-lijn ontwikkelen. Er komen in deze klasse nieuwe processoren (Katmai) met een uitgebreide instructieset. Vroeger lag de nadruk vooral op de verbeterde 3D-grafische prestaties, maar nu blijkt de Katmai New Instructions (KNI of MMX2) bredere toepassingen te dienen. De processor kan ondermeer een continue stroom video verwerken zonder de cache-geheugens te belasten. Naast Mpeg2-video zorgt KNI ook voor betere prestaties in spraakherkenning. De responstijd en precisie van spraaksoftware zou volgens Intel met 20 procent verbeteren. Echter, verhogen deze nieuwe snufjes de aantrekkingskracht van de duurdere PC?
Sommige waarnemers schatten dat Intel tientallen miljoenen dollars spendeert om software-ontwerpers te ondersteunen in het ontwikkelen van programmatuur voor Katmai. Software kan ook de Merced IA-64-architectuur maken of breken.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs