Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

SIA: millenniumprobleem groot bij ingebedde chips

10 december 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het millenniumprobleem zal het zwaarst toeslaan bij systemen met ingebedde chips. Dit stelt de Amerikaanse lobbygroep Semiconductor Industry Association (SIA) in een witboek waarin het zijn standpunt ten opzichte van het jaar 2000-probleem uiteenzet.

"De meeste millenniumdiscussies concentreren zich op ‘legacy’-computers, zoals mainframes. Deze kunnen met veel moeite en tegen hoge kosten worden vervangen of gerepareerd. Maar er bestaat een moeilijker millenniumprobleem; in de wereld van ingebedde chips", stelt Ed Yardeni, millennium-expert en econoom bij de Deutsche Bank Securities. De SIA onderschrijft deze sombere kijk en benadrukt dat er wereldwijd miljarden ingebedde systemen zijn. De meeste hiervan zijn echter niet ‘datum-gevoelig’, maar sommigen zijn dat juist wel. Het is alleen moeilijk te bepalen welke ingebedde chips datumvelden gebruiken en dus moeite hebben met de millenniumwisseling.

Minder zichtbaar

Het Institution of Electrical Engineers (IEE) definieert ingebedde chips als componenten die worden gebruikt voor het controleren en beheren van of het helpen bij apparatuur, machines of fabrieken. ‘Ingebedde chips’ zijn een integraal onderdeel van een compleet systeem. Deze kant van het millenniumprobleem is dus minder zichtbaar en daardoor lastiger aan te pakken. Communicatiedirecteur Jeff Weir van de SIA zegt dat het witboek van zijn organisatie tot doel heeft het publieke bewustzijn van deze kwestie te verhogen. Daarnaast geeft het document een overzicht van de rol van de halfgeleiderindustrie in het oplossen van het millenniumprobleem.  JB
 
3Com kijkt naar netwerkkant Y2K
Netwerkleverancier 3Com begint aan een wereldwijde campagne om het bewustzijn van het millenniumprobleem te verhogen bij kleine en middelgrote klanten. Dit plan adviseert hoe bedrijven systeemuitval en datarampen door de millenniumwisseling kunnen voorkomen. De vijfkoppige campagne omvat bijvoorbeeld een ‘Y2K-checklist’ en gratis informatienummers, maar geen producten.
3Com redeneert dat nagenoeg alle organisaties verbonden zijn via wereldwijde datanetwerken en concludeert dat de economische millenniumbestendigheid van een bedrijf slechts zo sterk is als de zwakste schakel in de hele leveranciersketen. Terwijl grote bedrijven en overheden miljoenen dollars en manuren investeren in het oplossen van het millenniumprobleem, lopen kleinere organisaties vaak nog achter. Het initiatief van 3Com vult een leegte in de aanpak van het millenniumprobleem. Analisten waarschuwen al enige tijd dat de netwerkarena een verwaarloosd gebied is waar de overgang naar het nieuwe millennium hard kan toeslaan. Systeemfabrikanten, gebruikers en ‘oplossingen-leveranciers’ besteden volgens millennium-experts te weinig energie aan de verbindingen tussen mainframes, PC’s en andere apparaten.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Digital twin
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digital twins beloven revolutie in netwerkbeheer en cybersecurity

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Weer Red Hat Award voor Vijfhart, ruim 500 miljoen voor vervolgfonds Main (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zo krijgt de overheid meer grip op clouddiensten

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Over de flexibiliteit van de cloud en de kracht van ai

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Salesforce koopt alsnog Informatica, datacenters openen deuren voor publiek (en meer)

    Communities of practices
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Overheid, practice what you preach!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs