Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kabinetsleden aardig op de hoogte van IT

03 februari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

"Vandaag is een speciale dag, want Bill Gates is in ons midden." Met deze enthousiaste uitroep introduceerde John Mangelaars, sinds 1 januari van dit jaar general manager van Microsoft Benelux, zijn grote baas tijdens de Microsoft@Work conferentie.

Gates sprak onder meer met Wim Kok, Getronics-topman Risseeuw en automatiseringsdeskundigen van de KLM.
De Microsoft-topman was zijn werkdag begonnen met een ontbijt-bijeenkomst waar de top van het Nederlandse bedrijfsleven een vorkje mocht mee prikken. De managers kregen zo de kans vragen te stellen. Zij vroegen Gates onder meer of de opkomst van e-mail niet leidt tot extra bureaucratie. Gevreesd wordt voor een kantoorcultuur waarbij veel overbodige e-mail wordt verzonden.
Gates antwoordde ontkennend. Hij nam zichzelf daarbij als voorbeeld. Hoewel zijn e-mailadres bekend is bij elke Microsoft-werknemer, vallen weinigen hem lastig met relevante email-boodschappen. Blijkbaar weten de meeste medewerkers wel dat ze hun baas niet met trivialiteiten moeten lastig vallen.
Gates haalde in zijn keynote-toespraak de Hollandsche Beton Groep (HBG) en ’t Hooge Huys verzekeringen aan als bedrijven die een aardig extranet hebben opgezet. HBG heeft formulieren, kwaliteitsprogramma’s en standaarden online beschikbaar voor afnemers, toeleveranciers en onderaannemers. Dit alles is gebouwd op een PC-platform. Ook noemde hij TOP (Tussenpersonen Ondersteuning Professioneel), een extranet waarmee verzekeraar ’t Hooge Huys contact houdt met haar assurantie-tussenpersonen.
Bill Gates ontmoette tijdens zijn bezoek onder meer Getronics-topman Risseeuw en automatiseringsdeskundigen van de KLM. Deze laatsten vroegen hem naar de vooruitgang die wordt gemaakt bij de clustering van PC’s. Volgens Gates ligt de ‘uptime’ hierbij boven de 99,9 procent. Dat is net zo goed als bij mainframes.
Tussen de bedrijven door vond Gates ook nog tijd voor een bezoek aan premier Kok en kabinetsleden Jorritsma, Hermans en staatssecretaris Van Boxtel. Ze bleken aardig op de hoogte van de IT-ontwikkelingen. "Zeker vergeleken met andere regeringen," aldus Gates die meerdere politieke leiders heeft ontmoet. Het gesprek met Kok en de zijnen duurde een uur. Het langst werd stil gestaan bij IT in het onderwijs. Ook het millennium-probleem en Internet kwamen aan de orde.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Innovatie & Transformatie

    Onderzoek naar lasergebaseerde 3d-printen onder water

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet verdedigt tijdelijk verwijderen van rapport over Amerikaanse ‘Sovereign Cloud’

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs