Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Yahoo betaalt dubbele marktwaarde Geocities

04 februari 1999 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Zoekmachine annex Internet-portaal Yahoo betaalt een meerwaarde van bijna 100 procent voor de overname van web-gemeenschap Geocities. Het bedrijf legt 4,58 miljard dollar neer voor de webgemeenschap die een marktwaarde van 2,3 miljard dollar heeft. De overname moet in het tweede kwartaal afgesloten worden.

Yahoo krijgt daarmee een krachtige Internet-merknaam in handen, terwijl Geocities een groter web-publiek kan bereiken. "We willen Geocities handhaven onder diens eigen naam, die is namelijk veel waard", zegt Yahoo-president Tim Koogle. Overigens leed Geocities vorig kwartaal een verlies van 8,4 miljoen dollar op een omzet van 7,5 miljoen dollar. Yahoo presteerde beter met een winst van 18,5 miljoen dollar op een omzet van 76,4 miljoen dollar in het afgelopen kwartaal.

Top drie

Geocities heeft momenteel drie miljoen gebruikers en biedt die gratis ruimte voor persoonlijke, op rubriek ingedeelde webpagina’s. De financiering voor dat alles moet voortkomen uit advertentie-inkomsten. Geocities.com was in december vorig jaar met negentien miljoen bezoekers de op twee na meest bezochte website. Yahoo stond op de tweede plaats met 27 miljoen bezoekers, terwijl AOL de populairste is met 28 miljoen websurfers.
Yahoo ruilt nu 10,6 miljoen eigen aandelen voor de 31,4 miljoen uitstaande aandelen van Geocities. Daarnaast converteert de koper ongeveer 8,9 miljoen aandelenopties van de nieuwe dochter in 3 miljoen Yahoo-aandelen. De zoeksite bezat overigens al een minderheidsaandeel in Geocities en onderhield een uitgebreide wederzijdse marketingrelatie. Een groot deel van de beide bedrijven is in handen van de Japanse Softbank Corporation.

Lycos onder druk

De aankoop van Geocities is slechts één van de vele recente fusies en overnames in de Internet-wereld. Eerder deze maand kocht @Home, leverancier van Internet via de televisiekabel, Yahoo-concurrent Excite. Daarbij betaalde de koper al een meerwaarde van 40 procent over de gemiddelde aandelenkoers. Analisten menen dan ook dat zoekmachine Lycos, de op drie na meest bezochte website, onder aanzienlijke en toenemende druk staat om ook een partner te vinden in de snelkrimpende vijver van Internet-portalen.  JB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    VUB neemt nieuwe supercomputer Sofia in gebruik

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    Cloud & Infrastructuur

    Bird begint prijzenslag tegen CM.com

    cybercrime zorg hack
    Security & Awareness

    Kort: Nieuw zorgplatform Mitz niet veilig, feestdagen drukke periode voor cybercrime (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs