Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Java kan talen als C en C++ verdringen

19 april 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Java wordt snel volwassen. De afgelopen drie jaar is ruimschoots bewezen dat met deze programmeertaal hoogwaardige software is te ontwikkelen. Deze vrij nieuwe taal heeft de potentie uit te groeien tot wat Cobol was in het mainframe-tijdperk.

Vooral in een omgeving met verschillende computers doet Java het goed. Jacques Heesterbeek, senior consultant bij Cambridge Technology Partners, concludeert dat tijdens een Java-dag in Woerden.
De kracht van Java schuilt vooral in herbruikbare, schaalbare ‘zakelijke logica’, die onafhankelijk van de gebruikersinterface en de (applicatie-) server werkt. Heesterbeek: "Met name financiële instellingen passen Java toe. Europese banken en verzekeraars hebben daarbij een voorsprong genomen op hun Amerikaanse tegenhangers." Een verklaring is de sterkere concurrentie in Europa. Verder zijn ook veelhigh tech-ondernemingen overgegaan op Java.
Uit Gartner-cijfers blijkt dat C en C++ met een aandeel van 52 procent nog licht dominant zijn in Unix- en NT-omgevingen. Java heeft een aandeel van 30 procent. Daarnaast is 18 procent van plan over te gaan op Java.
Een voordeel van C en C++ is dat een comité bepaalt hoe ze eruit zien. Verder hebben ze een voorsprong wat betreft de hoeveelheid bestaande code. Ook de prestaties zijn beter; Java is nog niet zo snel als C en C++. Bovendien is de stabiliteit van C en C++ hoger. Een voordeel van Java is dat er sneller mee valt te programmeren, vooral dankzij Java Beans, de software-bouwstenen. Ook onderhoud en hergebruik zijn eenvoudig. Verder is Java gemakkelijker te leren.
Hoewel C en C++ op diverse onderdelen beter zijn dan Java, stappen meer en meer bedrijven over. Dat komt onder meer door de brede acceptatie van objecttechnologie. De opkomst van nieuwe soorten clients en apparatuur helpt Java ook. Voor bijvoorbeeld info-zuilen en de Palm Pilot is Java de ideale taal. Verder bevordert de groei van Internet-, intranet- en extranet-applicaties de ontwikkeling van Java. Daarnaast wordt de taal steeds volwassener. Tenslotte werkt de opkomst van applicatie-servers in het voordeel van Java.
 

Meer over

C++CobolMainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs