Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

AirHub haalt 4,4 miljoen euro op voor verdere ontwikkeling drone-operatiesoftware

[Afbeelding: Rodworks/Shutterstock]
08 april 2026 - 07:15ActueelInnovatie & TransformatieAirHubKeen VentureLumo Labs
Rik Sanders
Rik Sanders

Het in Den Haag gevestigde drone-softwarebedrijf AirHub heeft een Series A-investeringsronde van 4,4 miljoen euro afgerond. Met het kapitaal wil het bedrijf zijn software voor drone-operaties in sectoren als veiligheid, defensie, openbare orde en kritieke infrastructuur verder ontwikkelen en internationaal opschalen. De investering komt van Keen Venture Partners, Runway FBU en de bestaande aandeelhouders Lumaux en Lumo Labs.

AirHub ontwikkelt software waarmee organisaties drone-missies kunnen plannen, uitvoeren en beheren in complexe operationele omgevingen. De kern van het aanbod is het AirHub Drone Operations Center, een platform dat ondersteuning biedt bij mission planning, realtime-operatie tijdens incidenten, live-videostreaming voor commandovoering en administratieve processen zoals compliance en rapportage. Daarmee positioneert het bedrijf drones niet als losse tools, maar als onderdeel van reguliere operationele processen.

De vraag naar dit soort software neemt toe. Drones worden steeds vaker ingezet bij onder meer politieoptreden, grensbewaking, incidentrespons en inspecties van infrastructuur. In Europa speelt daarbij ook het onderwerp digitale en operationele soevereiniteit een rol: organisaties zoeken technologie die controle over data, processen en systemen binnen de eigen jurisdictie mogelijk maakt. AirHub profileert zich nadrukkelijk als Europese leverancier voor deze toepassingen.

Gebruikers

Het bedrijf heeft inmiddels klanten in verschillende landen. Tot de gebruikers behoren onder meer de politie van Dubai, de Portugese brandweer, de Belgische federale politie, beveiligingsbedrijven Prosegur en Securitas, de Nederlandse Douane, en infrastructuur- en energiebedrijven zoals Shell, Boskalis en ProRail. De software wordt gebruikt voor onder meer ‘Drone as First Responder’-toepassingen, incidentmanagement, inspecties en beveiligingstaken.

Met de nieuwe financiering wil AirHub het internationale team uitbreiden, het Drone Operations Center doorontwikkelen en het productportfolio verbreden. Daarbij horen MilHub, gericht op defensietoepassingen, en SecHub, bedoeld voor bredere beveiligingsoperaties. SecHub bevat ook functionaliteit voor het detecteren en beheersen van dreigingen die uitgaan van drones.

Sneller groeien

Volgens medeoprichter en co-ceo Thomas Brinkman stelt de investering AirHub in staat om sneller te groeien als Europese softwareleverancier voor organisaties die opereren in omgevingen waar betrouwbaarheid en controle centraal staan. Medeoprichter en co-ceo Stephan van Vuren benadrukt dat de software is ontwikkeld voor gebruik tijdens echte incidenten, onder hoge druk.

Investeerder Keen Venture Partners brengt ervaring mee in defensie- en security-technologie binnen Europa. Runway FBU, verbonden aan de Noorse Aker Group, richt zich op toepassingen in kritieke infrastructuur en industriële omgevingen. Lumaux en Lumo Labs blijven AirHub ondersteunen bij de volgende groeifase.

Meer over

dronesInvestering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs