Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cap SA verlengt overnamebod op Cap NV

19 juli 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Franse moedermaatschappij van het Nederlandse Cap Gemini heeft zijn overnamebod verlengd. Hoewel Cap Gemini SA zijn belang van 56 procent slechts wist uit te bouwen naar 84 procent, geven de Parijzenaars de aandeelhouders nog tot 31 augustus de tijd om hun aandelen aan te melden.

Nadat de eerste termijn vorige week afliep, bleek dat de benodigde 95 procent van de aandelen niet aangemeld waren bij Cap Gemini SA.
Dwarsligger is Volmac-oprichter en grootaandeelhouder Joop van Oosterom, die een aandelenbelang van 10,3 procent in handen heeft. Hij frustreert in zijn eentje het integratieproces tussen moeder en dochter. Van Oosterom heeft het Franse overnamebod, waarbij vier aandelen van de Franse SA worden geboden voor negen aandelen van de Nederlandse NV, naar de prullenbak verwezen. Van Oosterom eist contant geld en bovendien een hogere prijs, minimaal 85 euro per aandeel. Hij wijst erop dat het Nederlandse bedrijf de grote winstmaker van het concern is.
Cap Gemini SA hoopt alsnog genoeg in handen te krijgen doordat een deel van Van Oosteroms aandelenpakket bestaat uit ‘falcons’: aandelenopties van werknemers die hij nog in beheer heeft, maar waarvan op 23 augustus de eerste serie afloopt. De aandelen komen daarmee in handen van niet door Van Oosterom gecontroleerde derden. Die zouden ze aan Cap Gemini SA kunnen aanbieden. Niemand weet echter precies hoeveel ‘harde’ aandelen en hoeveel falcons Van Oosterom heeft.
Daarnaast is volgens Cap Gemini SA de grens van 95 procent ‘onderhandelbaar’. De Fransen zeggen te kunnen leven met 90 procent van de aandelen, alvorens over te gaan tot een formele procedure om de resterende aandelen te kopen. De positie van Van Oosterom ziet er in dat scenario niet rooskleurig uit.
De Fransen willen hun Nederlandse dochter volledig integreren in de eigen organisatie. Daarvoor is 95 procent van de aandelen nodig, waarna de moeder een procedure kan starten om de resterende aandelen in te lijven en de NV in Nederland van de beurs te halen. Cap Gemini SA heeft een beursnotering in Parijs. Het bedrijf heeft ruim vijf miljoen nieuwe aandelen uitgebracht en daarmee een eigen notering op de AEX verworven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Overheid

    Den Haag lanceert ‘I-Visie 2035’: digitale dienstverlening in dienst van inwoner

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs