Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft acht aanklacht ministerie niet bewezen

12 augustus 1999 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Microsoft is optimistisch over de uitkomst van de rechtszaak die het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de onderneming heeft aangespannen. Ondanks de ogenschijnlijke overwinning van aanklager David Boies tijdens de zittingen, acht Microsoft de aanklachten niet bewezen. Dit blijkt uit de documenten die het bedrijf deze week aan rechter Thomas Jackson overhandigde.

Beide partijen hebben hun feitenvindingen bij de magistraat moeten inleveren. In deze documenten geven Microsoft en het ministerie hun visie op de rechtszaak. Op 10 september kunnen de litiganten reageren op de argumenten van hun opponent. Eind september volgt de laatste uitwisseling van argumenten. De rechter zal later dit jaar of begin 2000 uitspraak doen.
In een document van enkele honderden pagina’s heeft Microsoft deze week aangegeven dat de verdediging van het bedrijf tijdens de antitrustzaak nog fier overeind staat. Aanklager David Boies toonde voor het oog van de rechter weliswaar enkele tegenstrijdigheden aan in de verklaringen van de Microsoft-getuigen, maar het bedrijf vindt dat er van een nederlaag nog geen sprake is. Boies heeft weliswaar punten gescoord, maar kon de argumenten van Microsoft niet onderuithalen.

Ontkenningen

Microsoft heeft dan ook in zijn feitenvinding aangegeven dat het bedrijf geen monopoliepositie inneemt, vanwege de toenemende concurrentie op de markt. Tevens ontkent de softwarefabrikant de Internet Explorer aan Windows te hebben gekoppeld om de concurrentie het leven zuur te maken. Verder profiteren consumenten van de handelwijze van Microsoft.
In de documenten van het Ministerie van Justitie stonden opnieuw de aanklachten tegen Microsoft genoemd: de onderneming maakt misbruik van zijn dominante positie en probeert zijn monopolie op het gebied van besturingssystemen uit te breiden naar de markt van browsers. Tevens werpt Microsoft obstakels op voor concurrenten. Het ministerie citeert vice-president Paul Maritz van Microsoft. Hij zou hebben gezegd dat Microsoft de luchttoevoer van Netscape zal afsnijden. "Alles wat zij verkopen, gaan wij gratis weggeven."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    Mitz sprong in het diepe cloud 'Trust Us'
    Governance & Privacy

    Kort: Ondanks risico’s toch meer apotheken bij Mitz, Frontria tegen fake news door ai (en meer)

    eEvidence shoot first
    Governance & Privacy

    eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    Werkplek & Beheer

    Belastingdienst zet door met Microsoft365: ‘geen Europees alternatief beschikbaar’

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Ook Zwitserland wil soevereine cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs