Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Legato ontpopt zich als softwarebedrijf

05 oktober 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Legato Systems (opslagsystemen) wil met een aantal software-initiatieven zijn marktpositie verstevigen. Het introduceert Continuum-software, dat de beschikbaarheid garandeert van applicaties en gegevens. Het pas door Legato opgerichte Celestra-consortium werkt aan aanbevelingen voor het invoeren van san’s (storage area networks).

Tot voor kort stond Legato alleen bekend als leverancier van backup-systemen. Het heeft nu een ambitieuze strategie die gericht is op beschikbaarheid en opslagsystemen. Daartoe zijn dit jaar drie bedrijven overgenomen: Fulltime Software, Intelligent Software en Vinca, die alle software leveren voor gegevensbescherming en opslag.
Legato is relatief klein, maar groeit snel. Vorig jaar groeide de omzet met 70 procent naar 143 miljoen dollar en verdubbelde de winst naar 28 miljoen dollar. Het laatste kwartaal is afgesloten met een omzetstijging van 65 procent en een verdrievoudiging van de winst. Volgens een Goldman Sachs-rapport groeit de omzet van leveranciers van opslagsystemen de komende jaren met gemiddeld 20 procent per jaar. De belangrijkste leveranciers zijn EMC, IBM, Network Appliance en Sun.
Legato’s Continuum-software is verdeeld in drie groepen: gegevensbeveiliging; beschikbaarheid; en beheer van de beschikbaarheid van applicaties. Afhankelijk van de eisen van de klant biedt Legato vier niveaus van beschikbaarheid, van standaardbackup enrecovery totcontinuous operations, dat nodig is voor bijvoorbeeld e-handelstoepassingen. Vorige maand introduceerde het bedrijf Networker Recovery Manager, software voor automatisch herstel van verloren gegane informatie.
Legato nam onlangs het initiatief voor oprichting van het Celestra-consortium. Celestra is een techniek voor het overzetten van gegevens naar een san, een architectuur waarbij opslagsystemen en servers onafhankelijk functioneren. Deelnemers aan het consortium zijn onder andere EMC, Novell en Compaq. Het consortium werkt nu aan het opstellen van een specificatie voor Scsi in opdracht van de Storage Network Industry Association.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Ai krijgt sneller impact op arbeidsmarkt dan verwacht

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    IT Industry news

    It-distributeurs willen grotere rol in tech-ecosysteem

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs