Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Alleen Oracle en IBM spelen rol in databases

19 oktober 1999 - 22:00ActueelData & AI
Redactie Computable
Redactie Computable

Het is gedaan met de concurrentie op de databasemarkt. Volgens Giga-analist Merv Adrian zijn er twee leveranciers van software voor gegevensbeheer over: IBM en Oracle.

Informix, Sybase en Computer Associates spelen een marginale rol. "Daaromheen zijn nog wel wat ontwikkelingen op het gebied van XML, niet gestructureerde gegevens en de directory-technologie Ldap. De fundamentele database-transacties zullen echter plaatsvinden in Oracle en IMS en DB2 van IBM", aldus Adrian op een door IBM georganiseerde spreekbeurt.
Marktonderzoek geeft aan dat er twee belangrijke database-leveranciers over zijn. Daarbij dicht Dataquest IBM met een aandeel van 32 procent marktleiderschap toe. Oracle volgt op de voet met 29 procent. Andere onderzoeksbureaus komen tot omgekeerde verhoudingen.
IBM telt inmiddels mee als multiplatform database-leverancier. Waar het enkele jaren geleden alleen software leverde voor zijn eigen platformen, speelt het nu een rol op verschillende Unix-varianten en Windows NT. In deze markt heeft zelfs Microsoft het nakijken. "Microsoft heeft met SQL Server een marktaandeel van 10 procent en doet het niet eens goed op zijn eigen Windows NT-platform, waar Oracle marktleider is. Het claimde in 1998 met SQL Server 7.0 een concurrerende database te leveren op NT. Daarin heeft het gefaald", aldus Adrian. De betrouwbaarheid en schaalbaarheid van NT is volgens hem nog steeds onvoldoende voor een serieus databaseplatform, terwijl die kwalificaties voor Internet-applicaties vereist zijn. Adrian raad bedrijven af NT als platform te gebruiken als de database groter is dan 100 GB of meer dan honderd gebruikers kent.
Vorig jaar bouwde Microsoft zijn marktaandeel overigens wel uit, terwijl Informix, Sybase en Computer Associates terrein moesten prijsgeven op de markt die in 1998 een omvang bereikte van 7,1 miljard dollar. De trend is daarmee gezet, meent de analist; de komende jaren zal het marktaandeel van de kleinere partijen verder slinken. "IBM en Oracle hebben de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in productontwikkeling. Zij hebben inmiddels dermate geavanceerde technologie dat het voor gebruikers van Informix en Sybase interessant wordt om te migreren naar Oracle of IBM."
De naderende millennium-wende houdt volgens Adrian deze ontwikkeling nog even tegen, maar als die eenmaal achter de rug is, ziet hij het somber in voor de niche-spelers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nvidia 1 miljoen dollar
    Data & AI

    Kort: Nvidia pompt één miljard in Nokia, BOM 1 miljoen in Konekti (en meer)

    Data & AI

    De echte verkiezingsvraag: zijn we klaar voor de ai-economie?

    Data & AI

    Discovery Museum en CGI presenteren interactieve expo over ai

    Overheid

    Wat zeggen verkiezingsprogramma’s over ict?

    Data & AI

    Amazon reorganiseert veertienduizend banen weg

    Data & AI

    9 vragen over het Model Context Protocol

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs