Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI

Kort: Gestolen data van Philips en Shell online, Koop wordt Logius (en meer)

cyberaanval rusland
[Beeld: Shutterstock/Photocreo Michal Bednarek]
09 oktober 2026 - 12:304 minuten leestijdActueelData & AIBooomtagKatapullKennis- en Exploitatiecentrum voor Officiële Overheidspublicaties (KOOP)LogitechPhilipsPicqerShell
Cees Visser
Cees Visser
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

In dit nieuwsoverzicht: Clop zet gigabytes aan bedrijfsdata van Philips en Shell op het darkweb, Katapull lijft magazijnsoftwareleverancier Picqer in, Logitech rust vergaderruimte uit met ai en slimme audio, Booomtag haalt kapitaal op voor digitaal productpaspoort, en Koop verdwijnt als naam.

Clop publiceert gestolen bedrijfsgegevens van Philips en Shell

De hackersgroep Clop heeft gestolen bedrijfsgegevens van Philips en Shell online gezet. Dat meldt het Eindhovens Dagblad. Volgens de Russische cyberbende gaat het bij Philips om 13,5 gigabyte aan technische tekeningen en blauwdrukken van medische apparatuur. Van Shell zou 89 gigabyte aan gegevens zijn buitgemaakt. Clop claimt de data in augustus te hebben gestolen. Een publicatie op het darkweb lijkt erop te wijzen dat de beide multinationals niet zijn ingegaan op de afpersing door de hackers.

Philips wil niet inhoudelijk reageren, maar benadrukt dat het niet om persoonlijke gegevens of patiëntinformatie gaat. Shell meldt dat onbevoegde toegang plaatsvond tot een cloudplatform van een externe partij voor niet-kritieke bedrijfsactiviteiten. De toegang is geblokkeerd en het platform geïsoleerd. Volgens Shell waren er geen operationele gevolgen en zijn geen gevoelige persoonsgegevens blootgesteld.

Clop richt zich steeds vaker op het stelen en publiceren van gegevens, in plaats van systemen met gijzelsoftware te versleutelen.

Katapull neemt warehousespeler Picqer over

Het Nederlandse softwarebedrijf Katapull neemt Picqer over, leverancier van warehouse-managementsoftware voor e-commercebedrijven. Met de overname breidt Katapull zijn Commerce Hub uit met software voor magazijnbeheer, voorraadbeheer en orderpicking. Over de overnamesom zijn geen details bekendgemaakt.

Katapull bouwt aan een netwerk van gespecialiseerde softwarebedrijven voor de operationele e-commerceketen. De Commerce Hub omvat onder meer Logic4, Returnista en DeliveryMatch. Met Picqer voegt de groep magazijnsoftware toe die processen als inkoop, voorraadbeheer en orderverwerking ondersteunt.

Beide bedrijven richten zich op middelgrote e-commerceondernemingen. Volgens Katapull-topman Gino Keijzer maakt de overname het softwareaanbod completer. Picqer-medeoprichter Casper Bakker verwacht binnen de groep meer mogelijkheden voor samenwerking en integratie met andere e-commerceoplossingen.

Logitech introduceert videobars en audiosystemen voor vergaderruimtes

Logitech heeft zijn grootste enterprise-productlancering tot nu toe aangekondigd. De fabrikant introduceert onder meer de Rally Bar 2, een vernieuwde videobar met extra rekenkracht voor ai-toepassingen, en Rally System 2 Pro, een modulair vergadersysteem voor grote en flexibel indeelbare ruimtes.

De Rally Bar 2 beschikt over een Qualcomm-processor, vernieuwde camera-optiek en RightSound 3-audiotechnologie. Ingebouwde sensoren ondersteunen automatische vergaderboekingen en analyse van ruimtebezetting. Het apparaat is gecertificeerd voor Microsoft Teams, Zoom Rooms en Google Meet.

Met de nieuwe Sound Shape-technologie wil Logitech bovendien grote vergaderruimtes voorzien van gelijkmatige geluidsdekking, over afstanden tot twintig meter. De Rally Bar 2 is vanaf deze maand verkrijgbaar voor een adviesprijs van 4.299 euro. De modulaire Rally System 2 Pro-producten volgen in de zomer van 2027.

RS Participaties investeert in platform voor digitaal productpaspoort Booomtag

Investeringsmaatschappij RS Participaties uit Haarlem investeert in Booom B.V., het bedrijf achter Booomtag. Met de financiering wil Booomtag zijn platform voor het Digital Product Passport (DPP) verder ontwikkelen en uitbreiden naar nieuwe sectoren. Genoemd platform geeft producten een digitale identiteit met informatie over herkomst, materialen, reparatie en recycling. Consumenten kunnen die gegevens via een nfc (near field communication)-tag of qr-code opvragen, zonder een app te installeren. Booomtag gebruikt hiervoor de internationale GS1 Digital Link, een internationale standaard die productidentificatiecodes verbindt met online-informatie over een product.

Het digitale productpaspoort wordt onder de Europese Ecodesign-verordening gefaseerd verplicht voor verschillende productgroepen. Booomtag richt zich op merken en fabrikanten die aan deze eisen moeten voldoen. Na toepassingen in de watersport wil het bedrijf uitbreiden naar outdoor, fietsen en textiel. De hoogte van de investering is niet bekendgemaakt.

Koop verder onder naam Logius

De dienst van de overheid voor officiële publicaties, Koop, verdwijnt per 1 januari als zelfstandige naam. De dienstverlening wordt voortgezet onder de naam Logius, binnen het domein Publicatie. Voor gebruikers en samenwerkingspartners verandert er inhoudelijk vrijwel niets.

Koop ondersteunt overheidsorganisaties bij het digitaal beschikbaar, vindbaar en toegankelijk maken van officiële overheidsinformatie, waaronder wet- en regelgeving. De expertise op dit gebied blijft behouden. De dienst maakt sinds 2023 deel uit van Logius, de overheidsorganisatie voor digitale dienstverlening. Met de naamswijziging wordt de integratie verder doorgevoerd.

Meer over

AIdarkwebRansomwareVideovergaderen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Ad Nederlof en Jan Baan
    AI & Automation

    Baan en Nederlof botsen over ai: versterkt het werknemers of vervangt het hen?

    Data & AI

    IMF waarschuwt voor gevaarlijke mix van ai, energie en schuld 

    Cloud & Infrastructure

    Microsoft introduceert hybride ai voor Windows 11: slimmer en goedkoper

    nieuw icoontje voor ai-content
    Data & AI

    Kort: Google-detector voor ‘ai-watermerk’, datacenter Russisch Yandex geraakt door drone-aanval

    Security & Risk

    Ai jaagt cy­ber­drei­gin­gen aan, or­ga­ni­sa­ties moeten veer­krach­tig worden

    Software & Development

    SAP koopt Belgisch Techwolf om hr-agents slimmer te maken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs