Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Justitie kiest voor Dell en Triple P

04 november 1999 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Het ministerie van Justitie wil een eind maken aan het allegaartje van computerapparatuur in de eigen organisatie.

Ook streeft het naar standaard werkplekonderhoud en garantieregelingen. Justitie heeft zich daarom beperkt tot twee voorkeursleveranciers: Dell en Triple P. Na het uitschrijven van een Europese aanbestedingsperiode heeft het ministerie van Justitie raamovereenkomsten gesloten met Dell als directe leverancier en Triple P als wederverkoper. Beide bedrijven waren al leveranciers van Justitie. De grootste verliezer is wederverkoper Infoproducts, dat Justitie als grote klant verloren zag gaan.
De looptijd van de overeenkomsten is een jaar. Daarbij bestaat er een optie tot verlenging met nog een jaar. Justitie denkt in het eerste jaar ongeveer veertig miljoen gulden aan computerapparatuur uit te geven. Voor Dell betekent het contract de grootste opdracht die het bij de Nederlandse overheid in de wacht sleepte. Triple P meldt dat het de grootste mantelovereenkomst is die het tot nu toe heeft ondertekend.

Onderhoud

Zowel het kerndepartement als de diverse ministeriële diensten en afdelingen moeten hun hardware (servers, PC’s, notebooks, printers, beeldschermen, printers) voortaan bij Dell of Triple P aanschaffen. Ze kunnen optioneel drie- of vijfjarige onderhoudscontracten afsluiten. Dell levert alleen het eigen merk, terwijl Triple P leverancier is van Compaq, Hewlett-Packard en Toshiba. Beide partijen zullen met elkaar moeten concurreren om nieuwe opdrachten van afdelingen bij Justitie binnen te halen.
Rijk van den Bunt, manager system & networks van Triple P, verwacht dat zijn bedrijf verhoudingsgewijs meer omzet zal behalen bij Justitie dan Dell. "Wij voeren verscheidene merken apparatuur. Zo willen we bijvoorbeeld ook spullen van Siemens/Fujitsu – een echte Dell-fighter – en Tulip leveren."
Van den Bunt denkt dat zijn bedrijf ruim dertig miljoen gulden aan de opdracht kan overhouden. Een deel van het geld moet echter ook uit de aanvullende dienstverlening komen. "Dat is het meest interessante gedeelte. Hier valt winst mee te behalen. Justitie wil niet meer dat elke gevangenis of rechtbank zijn PC of printer laat repareren door de winkel op de hoek, en heeft liever dat het onderhoud bij Dell of bij ons in beheercontracten wordt ondergebracht."
Triple P voert de eventuele werkplek-beheeropdrachten zelf uit. Het heeft bij Justitie reeds ervaring met de uitvoering van netwerk-installatiewerkzaamheden. Dell neemt voor de service- en garantie-activiteiten een onderaannemer in de arm: het vroegere Wang Global, dat nu onderdeel is van Getronics.  RS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs