Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AOL wil kabelstrijd VS zeker doorzetten

12 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

America Online (AOL) gaat door met zijn gevecht om open toegang tot kabelnetwerken te bewerkstelligen. De online-dienst lobbyt samen met andere Amerikaanse Internet-aanbieders bij het Amerikaanse congres om hun ‘inhoud’ ook via kabelmaatschappijen aan te mogen bieden.

Deze strijd is gelijksoortig aan de Nederlandse perikelen rondom het nationale telefonienetwerk van KPN. In de Verenigde Staten (VS) bestaat de vrees dat kabelmaatschappijen hetzij alleen eigen informatie via hun infrastructuur aanbieden hetzij alleen geselecteerde partijen dit laten doen.
Nu AOL samengaat met mediabedrijf Time Warner, tevens eigenaar van de grootste verzameling kabelnetwerken in de VS, ontstond de verdenking dat voorvechter AOL de kabelstrijd zou laten varen. Het bedrijf weerspreekt deze gedachte nu.
"Wij willen door het hele land breedbandige Internet-toegang en informatie kunnen bieden", aldus topman George Vradenburg. Hij verzekert congresleden dat zijn bedrijf nog steeds wetsvoorstellen steunt die Internet-leveranciers toegang moeten verschaffen tot kabelnetwerken.
Dergelijke wetswijzigingen houden echter ook in dat het gecombineerde AOL Time Warner andere online-leveranciers op de eigen kabelinfrastructuur moet dulden. Sceptici vragen zich hardop af hoe dit in de praktijk zal uitwerken. Zij verwijzen naar AOL’s mondeling beleden streven naar open standaarden, die in de chat-oorlog met Microsoft echter niet werd gepraktiseerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amerikaanse kabelaars hoeven netwerk niet te delen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs