Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cao Getronics opnieuw omgeven door problemen

26 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De invoering van de nieuwe cao voor Getronics gaat opnieuw gepaard met problemen. De leden van de vakbonden stemmen vooralsnog niet in met het principeakkoord. Met name voormalige medewerkers van Wang en Raet wantrouwen de arbeidsvoorwaarden van Getronics.

In december vorig jaar bereikten de vakbonden en Getronics een principe-akkoord over een nieuwe cao. De onderhandelingen verliepen vlot en de invoering van de nieuwe overeenkomst leek dan ook niet meer dan een kwestie van tijd.
Daar denken de vakbondsleden van Getronics anders over, zo bleek vorige week. Tijdens een rumoerige ledenvergadering uitten zij kritiek op het akkoord. Werknemers willen pas met de nieuwe cao instemmen als zij de integrale tekst hebben bekeken. De bonden brachten de collectieve overeenkomst dan ook niet ter stemming. Een tekstcommissie zal nu de volledige tekst opstellen en ter goedkeuring voorleggen aan Getronics en de bonden. Vervolgens ontvangen alle leden de integrale tekst, waarna er een nieuwe ledenvergadering plaatsvindt.
De houding van de leden is een tegenvaller voor de vakbonden. De invoering is hierdoor enkele maanden vertraagd. "Het proces is nu verstoord", zegt Jeroen Sparla van VHP.
Niet alleen de gebrekkige communicatie speelt een rol. De voormalige werknemers van Wang en Raet, die nu vallen onder de overkoepelende Getronics-cao, vrezen dat zij te maken krijgen met slechtere arbeidsvoorwaarden. "Getronics staat nu eenmaal niet bekend om de beste arbeidsvoorwaarden. De naam van het bedrijf maakt de mensen van Wang en Raet bezorgd", aldus Holterman. "Er is sprake van een algeheel gevoel van onbehagen bij deze mensen", vult Sparla aan. "Velen voelen zich niet goed verwelkomd bij Getronics. Er zijn wel garanties, maar zij vrezen dat hun arbeidsvoorwaarden ieder jaar ter discussie komen. Zij willen elke punt en komma dan ook uitgespeld zien."
De bonden twijfelen of de leden volgende keer wel akkoord gaan. "We komen er wel uit", zegt Wim Burggraaf van CNV. Holterman is minder overtuigd. "Het zou best kunnen dat de leden de inhoud wegstemmen. Het wordt een zware dobber.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs