Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

NTT Docomo maakt veel kans op Orange

23 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Japanse telecombedrijf NTT Docomo maakt de meeste kans op een overname van de Engelse telecomaanbieder Orange. Dit menen internationale analisten. NTT Docomo is namelijk bereid ver te gaan om een positie in Europa te verkrijgen.

Ook KPN en France Télécom hebben interesse in Orange. Maar hoe lang kunnen zij de biedstrijd volhouden?
Orange komt vrij na de overname van eigenaar Mannesmann door het Engelse Vodafone. Het bedrijf valt daarmee namelijk in handen van concurrent Vodafone, waardoor de nieuwe grootmacht een dominante positie krijgt op de Britse markt. Mededingingsautoriteiten zullen dan ook een verkoop van Orange eisen.
KPN heeft belangstelling. De Nederlandse telco wil na de eerdere acquisitie van E-Plus uit Duitsland ‘nog een keer trouwen’, aldus scheidend topman Wim Dik. KPN groeit na een tweede huwelijk uit tot een Europese topper.
KPN staat niet alleen in zijn belangstelling voor Orange. Ook France Télécom en het Japanse NTT Docomo tonen interesse. Analist Matthew Nordan van Forrester verwacht dat NTT Docomo, de mobiele tak van grootmacht NTT, bereid is meer te investeren dan de twee concurrenten. "Het bedrijf wil een positie op de Europese markt veroveren. Hierbij zal NTT stuiten op grote culturele verschillen, maar omdat deze verschillen tussen Japan en Engeland het kleinst zijn, is dit een buitenkansje."
John Matthews van Ovum zegt dat de biedingen voor Orange hoog oplopen en dat er een bedrag uitkomt ver boven de zeventig miljard gulden die Mannesmann vorig jaar betaalde. De drie gegadigden beschikken alle over goede financiële reserves. KPN bereidt een beursgang voor van de mobiele activiteiten, waarmee het veel geld binnenhaalt. NTT Docomo beschikt al over kapitalen. Het heeft een lucratieve beursgang achter de rug en is momenteel het grootste fonds aan de Nikkei-index. NTT Docomo kan dan ook het verst gaan, mede vanwege de Japanse cultuur. Een Nederlands bedrijf doet alleen een enorm bod als er perspectief is dat ze de investering snel terugverdienen. Voor Japanners is de snelheid minder belangrijk.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs