Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Altavista start Nederlandse website

24 februari 2000 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructure
Correspondent
Correspondent

Zoekmachine Altavista gaat zich met haar Nederlandse editie http://www.altavista.nl nadrukkelijk in ons land manifesteren. Binnenkort hoopt het Internetbedrijf 95 procent van alle Nederlandse websites in haar index te hebben opgenomen.

Met de komst van een aparte Altavista-site in ons land kunnen Nederlandse Internetgebruikers sneller relevante en lokale informatie vinden. Voortaan kan men op vijf dimensies zoeken: het Nederlandse web, het wereldwijde web, beelden, audio en video. Dit bleek tijdens een presentatie in Amsterdam. Ook biedt Altavista de mogelijkheid geavanceerd te zoeken. Volgens Altavista-vertegenwoordigers wordt 10 procent van de zoekaanvragen uitgevoerd via de geavanceerde methode. Om nog specifieker te zoeken, kunnen onder andere Booleaanse zoekopdrachten worden gegeven en een precieze datumaanduiding worden gebruikt.
Van de 35 miljoen zoekopdrachten die Altavista dagelijks verwerkt, komt 5 procent uit Nederland. In 24 landen behoort Altavista tot de top drie van zoekmachines. In Nederland claimt eigenaar Cmgi zelfs de eerste plaats. De wereldwijde index zou de meest uitgebreide van het hele web zijn. De zoekmachine werkt op basis van 52 zoek-gerelateerde patenten. Altavista probeert wereldwijd 95 procent van alle servers te indexeren. Elke veertien dagen wordt de index ververst.

Computerkracht

Altavista hanteert een vrij complexe indexeermethode. Elk woord uit een op het web gevonden document wordt opgeslagen. Een dergelijke werkwijze vereist een enorme computerkracht. Het Internetbedrijf werkt dan ook met honderddertig multiprocessor Compaq Alpha servers, met 20 terabytes opslagvermogen en meer dan 1 terabyte ram. Gezien de explosieve groei van het web is de software- en hardware-structuur van Altavista de afgelopen vier jaar uitgebreid met een factor 25.000. Chris Wale, technisch directeur van Altavista, zei tijdens een bezoek aan Nederland dat gewerkt wordt aan nog meer verfijnde zoekmethoden. Veel aandacht krijgt de multimedia index, die nu vijfentwintig miljoen elementen omvat. Steeds meer mensen gaan zoeken naar audio (wav en mp3), video en afbeeldingen.  CORR.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    Security & Risk

    Oorlog begint niet met een schot, maar met een storing

    Cloud & Infrastructure

    QuiX Quantum-mijlpaal bij fotonische quantum computing

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    Security & Risk

    Kort: Camping-datalek treft kampeerders, datacenter Microsoft goed voor 1 procent NL-stroomverbruik (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs