Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Einde traditionele IT-afdeling in zicht

01 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De ontwikkeling van elektronische handel zet IT-afdelingen onder druk. Nu bedrijven zich gereedmaken voor de nieuwe economie, zullen de huidige automatiseringsafdelingen plaatsmaken voor multifunctionele teams, waarin ook veel ingehuurde krachten plaatsnemen.

"Traditionele IT kan de nieuwe bedrijfsmodellen niet ondersteunen", meldt analistenbureau Forrester.
Grote concerns bezinnen zich op een toekomst waarin Internet een grote rol speelt. Er gaat geen presentatie van jaarcijfers voorbij zonder dat een Internet-strategie aan de orde komt. Dit lonken naar de nieuwe economie en e-handel zet organisaties op de kop. Traditionele automatiseringsafdelingen moeten zich aanpassen.
Jacob Verschuur van Ernst & Young ICT Leadership voorziet een vergroeiing van IT en marketing binnen organisaties. "Ondernemingen zijn in de nieuwe economie gedwongen een proces te creëren waarbij verschillende partijen bij elkaar komen. De IT-manager moet dan de link leggen tussen technologie en bedrijfsvoering." Ondernemingen moeten bij elke beslissing de cio (chief information officer), de Amerikaanse benaming voor IT-managers, betrekken.
Forrester voorspelt dat automatiseringsafdelingen verdwijnen. Volgens het rapportThe death of IT gaat technologiemanagement vallen onder diverse afdelingen, binnen en buiten de organisatie. In de nieuwe omgeving komen diverse partijen samen: interne automatiseerders, en ook buitenstaanders als dienstverleners, asp’s (application service provider) en consultants. Verschuur voegt toe dat zo continu vers bloed door de organisatie zal stromen. Ondernemingen moeten wel een deel van de IT-werkzaamheden in eigen hand houden, bijvoorbeeld applicatiebeheer en onderhoud.
Door deze ontwikkelingen verandert ook de rol van de IT-manager. De cio is geen technicus, eerder een marketeer, die wel de technologische implicaties doorziet. Hij geeft leiding aan technologiemanagers en businessmanagers. Vervolgens moet de IT-manager de link leggen tussen deze partijen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs