Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

PC-privé in opgang door elektronische handel

09 maart 2000 - 23:00AchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De computer met Internetaansluiting groeit uit tot een volwaardige arbeidsvoorwaarde. Bedrijven vinden het namelijk in het licht van de Interneteconomie belangrijk dat werknemers thuis hun computervaardigheden bijspijkeren. "Op de vacaturesites komt het steeds vaker voor dat werkgevers een PC met Internetaansluiting aanbieden", constateert Simone Snakenborg van onderzoeksbureau Heliview.

Sinds het bedrijfsleven elektronische handel heeft ontdekt, is het ook belangrijk dat de medewerkers thuis raken in de virtuele wereld. Autobedrijf Ford laat niets aan het toeval over. De fabrikant maakte onlangs bekend dat een groot deel van het personeel een computer, printer en Internetabonnement krijgen. "Door middel van een computer en Internettoegang thuis zijn de medewerkers beter in staat de klanten te begrijpen", stelt algemeen directeur Jac Nasser. "Bovendien kunnen wij gemakkelijker informatie door het gehele bedrijf verspreiden en onze processen stroomlijnen." Kort na deze aankondiging maakte Ford bekend samen met General Motors en Daimler-Chrysler een marktplaats op Internet op te zetten. Ook Delta Airlines is een soortgelijk PC-initiatief gestart. De luchtvaartmaatschappij biedt zijn werknemers computers aan. Topman Leo Mullin hoopt hiermee het personeel beter toegang te geven tot bedrijfsinformatie en daarmee de productiviteit te vergroten.

Nederland

In Nederland biedt ongeveer 35 procent van de werkgevers een PC aan het personeel. Snakenborg van Heliview geeft aan dat werkgevers dit in eerste instantie doen om de ICT-vaardigheden van de werknemers te verbeteren. "Uit ons onderzoek blijkt dat 24 procent van de werkgevers een computer aanbiedt om het personeel te stimuleren tot betere prestaties. De fiscale aantrekkelijkheid speelt hierbij een kleinere rol."
Zij verwacht dat meer bedrijven de computer met Internetaansluiting in het arbeidsvoorwaardenpakket opnemen. Hiermee worden hun mensen voorbereid op het Internettijdperk. Een woordvoerder van Unilever geeft echter aan dat werknemers van dit bedrijf een computer kunnen aanschaffen vanwege de fiscale aantrekkelijkheid. De aangekondigde Internetactiviteiten van het bedrijf spelen hierbij nog geen rol.  MC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Bonden geven groen licht voor sociaal plan ASML

    Carrière

    Dijkbewaking: high performers weten wát ze moeten beschermen

    Carrière

    Deel ASML-engineers pruimt Elon Musk niet

    Carrière

    Nominaties: wie wordt CxO van het jaar?

    Carrière

    Nominaties: wie wordt it-talent van het jaar?

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs