Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rabofacet gunt Siemens Nixdorf mega-order

20 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De nieuwe joint venture Siemens Nixdorf sluit een miljoenencontract met Rabofacet, het facilitair bedrijf van Rabobank. Het Nederlandse bedrijf blaast zelfs een oude server-lijn nieuw leven in voor de bank.

Het eerste grote wapenfeit van Siemens Nixdorf betreft de vervanging van de hardware bij alle Rabobanken waarop het gegevensinvoersysteem KIK draait. Het gaat om zo’n zevenhonderd oude machines, waarvoor 559 standaard Siemens Nixdorf Banking Network Computers (BNC-backoffice servers) in de plaats komen. Een deel van de banken werkt nog met oude Nixdorf-servers, het andere deel met Philips-computers. Rabofacet besloot tot vervanging omdat de onderhoudscontracten op beide computerlijnen dit jaar aflopen en Philips zijn apparatuur daarna niet meer ondersteunt. "Siemens Nixdorf doet dit wel. Het heeft speciaal voor ons de BNC-productielijn weer opgestart, waardoor we de toepassing niet hoefden aan te passen", zegt projectleider Hans Verhoef. Normaliter levert Fujitsu Siemens Computers computerapparatuur, maar voor Nederlandse banken en supermarkten regelt Siemens Nixdorf dat.
KIK, dat balietransacties enback-office mutaties naar het centrale mainframe stuurt, is al 21 jaar in gebruik. Hoewel het aan vervanging toe is, heeft Rabofacet meer prioriteit gegeven aan zaken als het 2000-probleem, de euro en e-handel.
Siemens Nixdorf neemt als het ware tien jaar na dato revanche op Olivetti. Rond 1990 kaapte deze een mega-opdracht weg, waarbij het een IBM OS/2-platform voor defront-office van de bank zou inrichten. Dat project mislukte, op enkele lokale Laura-toepassingen na. De bank ging verder met Win NT en verving Oracle voor Sybase als onderliggende database. Verhoef verwacht dat zowel de Laura- als de KIK-applicaties plaatsmaken voor centrale, op webtechnologie gebaseerde toepassingen die de filialen via Raboweb kunnen gebruiken.
Het Siemens-concern verkocht oktober 1999 Siemens Nixdorf Retail and Banking Systems aan een consortium van durfkapitalisten. Deze groep ging verder als Wincor Nixdorf. In Nederland echter richtten Siemens Nederland en Wincor Nixdorf een joint venture op onder de eerder gebruikte naam Siemens Nixdorf. De Nederlandse Siemens-vestiging wilde niet dat de inkomsten uit het succesvolle Retail and Banking Systems door desinvesteringen zouden wegvallen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs