Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

AND verkoopt smartcard divisie aan Bell

29 maart 2000 - 22:00ActueelSecurity & AwarenessAND
Redactie Computable
Redactie Computable

Het Nederlandse softwarebedrijf And Publishers verkoopt zijn beveiligingsdivisie Identification voor 55 miljoen gulden aan de Engelse Bell Group. Dit geld wordt gebruikt om de financiële positie te verbeteren. Het aan de beurs genoteerde And Publishers leed vorig jaar een verlies van vijftien miljoen gulden op een omzet van 78 miljoen.

Volgens een woordvoerster is de verkoop van de beveiligingstak vooral bedoeld om meer te kunnen investeren in de Internet-activiteiten van het moederbedrijf, dat vooral bekend werd door zijn routeplanners. De divisie AND Identification ontwikkelde diverse beveiligingssysteem op basis van identiteitskaarten, waar de klanten biometrie aan kunnen toevoegen. Deze beheersystemen zijn inmiddels in gebruik bij diverse banken, KPN Telecom en de Koninklijke Luchtmacht.
De verkoop van de beveiligingsdivisie van AND Publishing komt op een ongelukkig moment. Jarenlang waren biometrische beveiligingen te duur en voldeed beveiliging via wachtwoorden en pincodes. Nu steeds meer beveiliging nodig is, voldoen traditionele oplossingen niet meer. Gebruikers houden zich niet aan de procedures en laten vertrouwelijke gegevens slingeren.
Biometrie raakt verder in een stroomversnelling omdat het een manier is om fraude via Internet te voorkomen. Door deze ontwikkelingen staan deze beveiligingssystemen op het punt om door te breken. Het Belgische bedrijf Fics bijvoorbeeld introduceerde samen met Keyware Technologies een biometrisch identificatie- en autorisatiesysteem voor veilig bankieren via Internet. Een Canadese dochter van de ING Groep gaat als één van de eerste e-commercie firma's vingerafdrukken als fiattering van online transacties gebruiken, om fraude via Internet te voorkomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Rapport 2026: cyberdreiging in kaart gebracht

    Trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Twee datablunders Anthropic in één week, vernieuwde HP LaserJet‑lijn (en meer)

    Security & Awareness

    Hacktivisme draait steeds meer om psychologische ontwrichting

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse cloudcoalitie vormt front tegen Amerikaanse dominantie

    Data & AI

    Kort: Full Join sorteert voor op post-quantumbeveiliging, Sodexo halveert foodwaste dankzij data (en meer)

    Overheid

    Financiën tast in het duister over herstel na hack

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs