Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Digimine biedt datamining via Internet

13 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Onder de naam Digimine.com is een starter begonnen, die zich richt op het aanbieden van datamining-faciliteiten via het Internet.

Onder de oprichters van het bedrijf bevindt zich Usama Fayyad, een voormalige onderzoeker bij Microsoft Research. Als werknemer van dit softwareconcern hield hij zich onder andere bezig met onderzoek naar algoritmen voor het analyseren van grote gegevensverzamelingen. Ook was hij betrokken bij de ontwikkeling van SQL Server en Olap Services, een voor online transaction processing bestemd product waarmee Microsoft in korte tijd een flink deel van deze markt heeft veroverd.
Digimine.com werkt volgens het model van asp’s (application server provider). Het bedrijf zal geen softwarepakketten aanbieden, maar tijd verhuren op de eigen informatiesystemen waarop ‘proprietary’ Olap-programmatuur is geïmplementeerd. Zodra site en programmatuur uit de fase van bèta-testen zijn, kunnen klanten inbellen op de website en tegen vergoeding gebruik maken van de analysefaciliteiten. Deze zullen met name gericht zijn op de analyse van de enorme hoeveelheden gegevens die door e-commerce sites worden verzameld.
Olap via het web maakt een snelle opmars door. Tijdens het onlangs gehouden congres Database Systems 2000 van het vakblad Database Magazine in Utrecht toonde hoofdredacteur Nigel Pense van het bekende ‘Olap Report’ zich niet onverdeeld positief over deze trend. De kosten kunnen inderdaad lager uitvallen door het ontbreken van investeringen in eigen programmatuur, terwijl ook een voordeel als het gebruik van de functionaliteit op andere platformen dan de PC interessant is. Maar daar staan volgens Pense nadelen tegenover. Veelal is het prestatieniveau van dit soort webproducten minder dan die van de conventionele programmatuur. Hetzelfde geldt voor de geboden functionaliteit die vrijwel altijd minder uitgebreid is dan die van het gewone product. Digimine.com valt echter enigszins buiten deze vergelijking omdat het een van de eerste aanbieders is die uitsluitend via het web werkt.

Meer over

Datamining

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs